Христофор (архієпископ Празький)

Христофор (в миру Радім Пулець) (чеськ. Metropolita Kryštof (občanským jménem Radim Pulec); нар. 29 червня 1953, Прага) — архієпископ Празький, митрополит Чеських земель і Словаччини, предстоятель Православної церкви Чеських земель і Словаччини. Хіротонізований у єпископа 1988 року на Оломоуцько-Брненську кафедру, з 2000 року очолював Празьку єпархію вже як архієпископ, а у 2006 році обраний Предстоятелем.

Христофор (архієпископ Празький)
5-й Блаженніший Архієпископ Празький, митрополит Чеських земель і Словаччини, предстоятель Православної церкви Чеських земель і Словаччини
28 травня 2006  12 квітня 2013
Обрання: 2 травня 2006
Інтронізація: 28 травня 2006
Церква: Православна Церква Чеських земель і Словаччини
Попередник: Ніколай (Коцвар)
Наступник: Ростислав (Гонт)
5-й Архієпископ Празький
11 березня 2000  28 травня 2006
Церква: Православна Церква Чеських земель і Словаччини
Попередник: Дорофей (Филип)
Наступник: —————
4-й Єпископ Оломоуцько-Брненський
17 квітня 1988  11 березня 2000
Церква: Православна Церква Чеських земель і Словаччини
Попередник: Никанор (Юхимюк)
Наступник: Симеон (Яковлевич)
 
Альма-матер: Московська духовна академія, Богословський факультет Афінського університету
Науковий ступінь: доктор теології, доктор філософії
Діяльність: священник
Національність: Чех
Народження: 29 червня 1953
м. Прага
Священство: 1974
Чернецтво: 1985
Єп. хіротонія: 17 квітня 1988

Нагороди:

 Христофор у Вікісховищі

Біографія

Юність

Радім Пулець (чеськ. Radim Pulec) народився 29 червня 1953 року у Празі.

Працівник Служби Державної безпеки Чехословаччини

У списках Архіву Служби Безпеки Чехії Радім Пулець є записаний три рази, як стукач - агент StB (чеськ. Agent), номер 7674 під прикриттям на ім'я Даліміл (чеськ. Dalimil), далі як активний збирач інформації (чеськ. Důvěrník), кличка Радим (чеськ. Radim) і як секретний співпрацівник (чеськ. Tajný spolupracovník) - кличка Даліміл.[1]

Початок служіння

У 1974 році висвячений у сан диякона і, згодом, священика. Богословську освіту отримав на Православному богословському факультеті у Пряшеві (1979), у Московській духовній академії (1984), а також на Богословському факультеті Афінського університету (1987).

У 1985 році прийняв чернечий постриг у Троїце-Сергієвій Лаврі з ім'ям Христофор. У 1987 році митрополитом Дорофеєм (Филипом) був возведений у сан архімандрита. Парафіяльне служіння проходив у Кафедральному соборі святих Кирила і Мефодія у Празі.

Архієрейське служіння

17 квітня 1988 митрополитом Дорофеєм хіротонізований у єпископа Оломоуцько-Брненського.

11 березня 2000 був обраний архієпископом Празьким. 25 березня того ж року у кафедральному соборі святих Кирила і Мефодія у Празі він був возведений у сан архієпископа.

Предстоятель

2 травня 2006 на соборі духівництва і мирян Православної Церкви Чеських земель і Словаччини обраний її новим Предстоятелем.

Собор проходив у моравському місті Вілем. Кандидатами на обрання були архієпископ Христофор і архієпископ Пряшівський Йоан (Голоніч). На стороні останнього була відносна більшість голосів. При проведенні двох турів голосування жоден з кандидатів не одержав необхідної для обрання більшості у дві третини голосів членів собору. Тому, відповідно до статуту Церкви, обрання було здійснено за допомогою жеребу.

28 травня 2006, в празькому кафедральному соборі в ім'я святих рівноапостольних Кирила і Мефодія відбулася інтронізація блаженнійшого Христофора, архієпископа Празького, митрополита Чеських земель і Словаччини. Перед початком Божественної літургії ієрархи Православної Церкви Чеських земель і Словаччини піднесли новообраному митрополиту блакитну мантію, білий клобук, другу панагію та митрополичий жезл. За Божественною літургією, при співі Трисвятого, митрополит Христофор був урочисто зведений на горнє місце.

Митрополит Христофор — п'ятий Предстоятель Православної церкви Чеських земель і Словаччини з часу надання їй автокефалії Московським патріархатом у 1951 році.

12 квітня 2013 на засіданні Священного Синоду Православної Церкви в Чеських землях і Словаччині добровільно відрікся престолу. За словами секретаря Оломоуцько-Брненської єпархії Романа Юриги, своє рішення митрополит обґрунтував необхідністю зберегти єдність Церкви. Останнім часом Христофор був звинувачений в порушенні монаших обітниць . Він заперечував усі звинувачення і казав, що готує певні юридичні кроки для очищення свого імені [2].

Погляди і праці

Митрополит Христофор постійним учасником численних богословських конференцій, займається науковою і викладацькою діяльністю. Має вчені ступені доктора теології та філософії. Володіє російською, грецькою, німецькою та англійською мовами.

Див. також

Примітки

Посилання

Сайти

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.