Хімічна енергія

Хімічна енергія — загальний термін, яким характеризують ту частину енергії зв'язку молекул, яку можна перетворити в інші види енергії за допомогою хімічних реакцій і використати. Хімічна енергія може бути перетворена або в тепло, як, наприклад, при горінні, або в електричну енергію, як, наприклад, в гальванічних елементах. Іноді, хімічні реакції супроводжуються світінням, тож частина хімічної енергії в них перетворюється в світлову. Хімічна енергія горючих корисних копалин — один із основних видів енергії, що його використовує людство на сучасному етапі розвитку.

Термін хімічна енергія не є чітко визначеним. Він вживається для загальної характеристики виду енергії. У фізиці й хімії при проведенні розрахунків застосовують точніші терміни, наприклад, теплота згорання у фізиці, або ентальпія хімічної реакції у хімії. Точні визначення включать у себе також специфікацію умов хімічної реакції, в якій виділяється енергія. Наприклад, якщо хімічні реакції відбуваються при постійному тиску, то зручно використовувати термодинамічний потенціал ентальпію, яка добре характеризує ізобаричні процеси.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.