Церква Вознесіння Господнього (Сигнівка)

Церква Вознесіння Господнього
Назва на честь: Вознесіння Господнє

49°49′12″ пн. ш. 23°58′06″ сх. д.
Статус чинна
Країна  Україна
Розташування Львів
Конфесія Православна церква України
Єпархія Львівська єпархія
Матеріал цегла
Закладено перший камінь 9 червня 2000
Будівництво 2002  22 листопада 2009
Настоятель протоієрей Іван Хомин
Адреса вулиця Любінська, 83
Ідентифікатори й посилання
Церква Вознесіння Господнього (Сигнівка) (Львів)

Церква Вознесіння Господнього — чинна церква ПЦУ у Львові, на Сигнівці, за адресою вулиця Любінська, 111.

Розташування

Церква Вознесіння Господнього розташована у Залізничному районі Львова, на перехресті вулиць Любінської Виговського[1][2].

Історія

22 листопада 1998 року митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Андрій (Горак) освятив каплицю на місці, де згодом постала церква Вознесіння Господнього. На першому богослужінні було всього 17 осіб, які й сформували основу парафії, відтоді кількість парафіян постійно зростає.

9 червня 2000 року відбулося освячення місця під будівництво церкви. Будівництво церкви почалось у 2002 році. Церкву будували сім років, і 22 листопада 2009 року відбулось святкове освячення.

При церкві діє недільна школа та парафіяльний хор. Парафіяни активно займаються соціальною роботою, зокрема приносять одяг, взуття для соціально незахищених людей. Від початку АТО парафія допомагає українським військовим матеріально, надає адресну допомогу парафіянам, які їдуть на передову[3].

Архітектура

Церква збудована у формі куба, з розмірами 17 м у висоту та ширину. Архітектурний проект виконав Ігор Гнесь. У церкві є 4 круглі вікна, які розташовані на висоті 14 м, а також невеликі напіварочні вікна, що виконують функцію освітлення додаткових приміщень, які є навколо церкви. Ці приміщення використовуються для організації недільних шкіл, хрестильного залу, для паламарів, кабінету священика, церковної комори-крамниці.

У 2011 році почався розпис церкви, який завершився у 2015 році. Над розписами працювали четверо художників: Кротенко Олександр, Дашко Іван, Родич Андрій, Шпак Арсен. У розписах церкви зображено 243 постаті святих.

У церкві містить єдиний у Львові іконостас, який розписаний також і з внутрішнього боку.

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.