Церква святої Параскеви П'ятниці (Солонів)

Церква святої великомучениці Параскеви П'ятниці

50°22′11″ пн. ш. 25°09′44″ сх. д.
Тип церква
Країна  Україна
Розташування Солонів
Радивилівський район
Рівненська область
Конфесія Православна церква України
Єпархія Рівненської єпархії ПЦУ
Тип будівлі церква
Архітектурний стиль дерев'яна архітектура
Матеріал дерево
Побудовано на кошти громади
Перша згадка XVIII ст
Настоятель ієромонах Онуфрій (Ляда)[1]
Ідентифікатори й посилання
Церква святої Параскеви П'ятниці (Солонів) (Україна)
Церква святої Параскеви П'ятниці (Солонів) (Рівненська область)

Церква святої великомучениці Параскеви П'ятниці — чинна дерев'яна церква у селі Солонів на Рівненщині. Парафія належить до Радивилівського благочиння Рівненської єпархії Православної церкви України. Престольне свято 10 листопада[2].

Розташування

Церква знаходиться у центральній частині села Солонів, на маленькій ділянці в оточенні дерев.

Історія

Перша письмова згадка про церкву у селі Солонів датована другою половиною XIX ст., тоді про місцевий дерев'яний храм писали: «Коли і ким збудована, невідомо». Оскільки копії метричних книг були з 1785 року, тоді, ймовірно, церква походила щонайпізніше з середини XVIII ст. Церква була парафіяльною. Ймовірно, перебудована за типовим єпархіяльним проектом в другій половині ХІХ ст. За іншими даними, це нова церква, зведена в кінці ХІХ — на початку ХХ ст.

Перехід з УПЦ (МП) в УПЦ (КП)

4 серпня 2014 року парафіяни села настояли на переході з підпорядкування УПЦ МП до УПЦ КП — це стало реакцією на постійні відмови священика відслужити панахиду за загиблими патріотами у протистояннях на Майданах та в боях на Сході України. Віряни просили помолитися за Україну, за мир та спокій у державі, священик же висловлювався за «єдіноє православіє» з центром у Москві, за «канонічєскую церковь» на чолі з патріархом Кирилом[3].

20 липня 2014 року відбулось богослужіння, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, під час якого було піднесено молитви за мир у нашій Державі, визволення України від нашестя чужинців та про Божу допомогу воякам, які захищають нашу Країну від агресора[4].

27 липня 2014 року відбулось перше богослужіння українською мовою у складі УПЦ Київського патріархату, яке провели новопризначений настоятель парафії ієромонах Онуфрій у співслужінні благочинного Радивилівського благочиння протоієрея Ігоря Данилюка[5].

Архітектура

Церква одноверха,хрещата в плані, з прибудованою дерев'яною дзвіницею. В інтер'єрі церкви новий іконостас.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.