Чебурашка

«Чебурашка» — ляльковий мультиплікаційний фільм Романа Качанова, випущений кіностудією «Союзмультфільм» в 1971 році. Продовження фільму «Крокодил Гена» (1969). Єдиний з серії мультфільмів без Шапокляк.

Чебурашка
рос. Чебурашка
Вид ляльковий
Режисер Роман Качанов
Сценарист Едуард Успенський,
Роман Качанов
Оператор Теодор Бунімович
Композитор Володимир Шаїнський
Кінокомпанія Союзмультфільм.
Творче об'єднання лялькових фільмів
Тривалість 1206 секунда
Мова російська
Країна  СРСР
Рік 1971
IMDb ID 0201520
Попередній Крокодил Гена
Наступний Шапокляк
 Чебурашка у Вікісховищі

Сюжет

У крокодила Гени день народження.

Його вітає Чебурашка і дарує йому подарунок — іграшковий вертоліт, який вони запускають, в результаті чого Чебурашка пролітає на велику відстань. Далі друзі займаються тим, що намагаються побудувати шпаківню, але у них нічого не виходить. Потім вони будують дитячий майданчик і допомагають піонерам збирати металобрухт. В знак подяки за будівництво майданчика і допомогу в зборі металобрухту, ланковий піонерів приймає друзів в загін і вчить марширувати.

Ролі озвучували:

Творці

Пісні

У мультфільмі звучить «Песенка крокодила Гены» Володимира Шаїнського на слова Олександра Тимофієвського.

Визнання

У 2003 році на Токійському міжнародному ярмарку анімацїї японська фірма SP International придбала у «Союзмультфільма» права на розповсюдження в Японії мультфільмів про Чебурашку до 2023 року[2].

З 2004 року Чебурашка став талісманом Олімпійської збірної Росії[3].

Нагороди

  • 1972 рік — V Всесоюзныий кінофестиваль (Тбілісі) — приз та премія за найкращий мультфільм
  • 1972 — «Песенка крокодила Гены» — лауреат фестивалю «Песня года»[4]

Пам'ятники Чебурашці

  • Памятник, що зображає Чебурашку, крокодила Гену та Шапокляк, було встановлено в 2005 році в підмосковному містіі Раменське (скульптор Олег Єршов)[5]. Также памятник Чебурашке планировалось установить в 2007 году в Нижнем Новгороде[6].
  • Ще один пам'ятник крокодилу Гені та Чебурашці, а також інші скульптури героїв радянських мультфільмів, установлено в Хабаровську біля міський ставів, недалеко від льодової арени[7].
  • Пам'ятник Чебурашці та крокодилу Гені встановлено в місті Кременчук (Полтавська область, Україна)[8][9].
  • 29 травня 2008 року на території дитячого садка номер 2550 у Східному админістративному окрузі Москви відкрито музей Чебурашки[10].

Інші мультфільми з серії про Гену та Чебурашку

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.