Червона амазонська черепаха

Червона амазонська черепаха (Rhinemys rufipes) — єдиний вид черепах роду Амазонська бокошийна черепаха родини Зміїношийні черепахи. Вважалася представником роду Жабоголові черепахи, тому однім із синонімів цієї черепахи є «червона жабоголова черепаха». Тривалий час йшли дискусії, куди зарахувати її: у 1830 році Йоган Ваглер відкоремив червону черепаху в окремий рід. Але потім вона була повернута до інших родів Зміїношийних черепах. Остаточно визначено як окремий рід цю черепаху визнали у 1989 році, а підтверджено у 2001 році.

?
Червона амазонська черепаха

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Бокошийні черепахи (Pleurodira)
Родина: Зміїношийні черепахи (Chelidae)
Рід: Амазонська бокошийна черепаха (Rhinemys)
Wagler, 1830
Вид: Червона амазонська черепаха
Rhinemys rufipes
(Spix, 1824)
Синоніми
Emys rufipes
Platemys Rufipes
Phrynops rufipes
Hydraspis rufipes
Посилання
Вікісховище: Rhinemys rufipes
Віківиди: Rhinemys rufipes
МСОП: 17082
NCBI: 904229

Опис

Загальна довжина карапаксу досягає 25,6 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова широка. На підборідді 2 вусика. Карапакса овальний, високий з кілем по середині. Пластрон великий, але залишає частину карапаксу не закритим. Пластрон у самців увігнутий, а у самиць — плаский. У самців хвіст довший й товстіший за хвіст самиць.

Колір голови, верху кінцівок, хвоста яскраво-червоний. Чорна смуга тягнеться від носа через око до шиї, зверху голови також розташована темна лінія, що йде від шиї до носа, де роздвоюється. Нижня частина голови червонувато-помаранчева, рожева. Червоний колір може зникати з віком. Карапакс темно-коричневого кольору. Забарвлення пластрону та перетинки кремовий або жовтий.

Спосіб життя

Полюбляє струмки у вологих дощових лісах, річки з прозорою і каламутною водою. Іноді вилазить на сушу загоряти. Поживою є пальмові фрукти, водорості, молочай, насіння, хробаки, водні комахи, краби, креветки, риба, земноводні, ящірки.

Відкладання яєць відбувається у червні—серпні та у грудні—лютому в 2 місцях у Колумбії. У кладці 3—12 маленьких сферичних яєць розміром 41—42x37—38 мм, з крихкою шкаралупою. Кладка тільки 1 за сезон. Вилуплюються черепашенята у вересні. У них плаский світло-коричневий карапакс і добре помітний кіль.

В неволі часто хворіє на бактеріальну або грибкову інфекцію шкіри і швидко вмирає.

Розповсюдження

Мешкає у басейні річки Амазонки: на північному заході Бразилії та у південно—східній частина Колумбії.

Джерела

  • McCord, W.P. & Joseph-Ouni, M. 2002. Chelonian illustrations #1: South American Toadhead Turtles. Reptilia (GB) (21): 34-38
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.