Червона планета

«Червона планета» (англ. Red Planet) — австрало-американський фантастичний бойовик знятий Ентоні Гофманом у 2000 році з Велом Кілмером, Керрі-Енн Мосс і Томом Сайзмором у головних ролях. Випущений 10 листопада, він був критичним і комерційним провалом.

Червона планета
Red Planet
Жанр фантастика / бойовик / трилер
Режисер Ентоні Гофман
Продюсер Брюс Берманd і Марк Кантонd
Сценарист Chuck Pfarrerd і Jonathan Lemkind
У головних
ролях
Вел Кілмер
Керрі-Енн Мосс
Том Сайзмор
Бенджамін Бретт
Саймон Бейкер
Оператор Peter Suschitzkyd
Композитор Ґрем Ревел
Кінокомпанія Warner Bros. Pictures
Village Roadshow Pictures
NPV Entertainment
Дистриб'ютор Warner Bros.
Тривалість 106 хв.
Мова англійська
Країна  США
 Австралія
Рік 2000
Дата виходу 10 листопада 2000
Кошторис $80 млн
Касові збори $33 463 969
IMDb ID 0199753
redplanetmovie.warnerbros.com/cmp/redplanet.html

У 2056 році Земля перебуває на межі екологічної катастрофи в результаті забруднення і перенаселення. Тим часом автоматичні міжпланетні зонди розкидали по Марсу водорості для виробництва кисню. Через 12 років на Землі дізнаються, що рівень виробленого кисню нез'ясовно впав. Екіпажеві корабля «Марс-1» належить не тільки стати першими людьми, які ступили на іншу планету, а й дізнатися що сталося на Марсі.

Сюжет

Терраформування Марса відбувається не так, як планувалося — рівень кисню, який виробляють заслані з Землі водорості, виявляється занизький. Від Міжнародної космічної станції до Марса відправляється корабель «Марс-1» аби з'ясувати в чому справа та заселити постійну базу.

До складу команди входять командирка Кейт Боуман, генетик-атеїст Квінн Борхенал і хірург Бад Чантілас, який скептично ставиться до науково-технічного прогресу, інженер Роббі Галлагер, спеціаліст з терраформінгу Чіп Петтенгіл і пілот Тед Сентен. Команду супроводжує собакоподібний робот AMEE (Autonomous Mapping Exploration and Evasion). В польоті астронавти грають у карти, жартують, що їм не потрібно повертатися на Землю, а Роббі фліртує з Кейт.

Вийшовши на орбіту Марса, корабель потрапляє у сонячний спалах. Кейт лишається на борту полагодити пошкоджене обладнання, а решта висаджуються на Марс. Посадковий модуль звалюється в ущелину, через що Бад зазнає смертельного поранення. Коли астронавти відходять, AMEE вибирається з модуля та вирушає на пошуки людей. Тим часом на орбіті Кейт бореться з пожежею, що спалахнула на «Марсі-1». Їй доводиться випустити кисень з корабля, але сама вона лишається без запасу повітря.

Астронавти пішки вирушають до заздалегідь скинутих модулів бази, а коли доходять туди, виявляється, що база зруйнована. Повітря в скафандрах лишається мало, астронавти готуються померти. Теда звинувачують у невдалій посадці, спалахує бійка і Чіп ненавмисне скидає Теда в каньйон. Решті він розповідає, що Тед стрибнув сам. Роббі, страждаючи від задухи, знімає скафандр і виявляє, що на Марсі можна дихати.

Екіпаж не може зв'язатись з кораблем на орбіті, але натрапляє на робота та намагається вийняти з нього термоядерний реактор. AMEE через це розцінює людей як ворогів і ранить Квіна, щоб затримати всю групу і потім убити кожного поодинці.

Роббі вдається знайти «Mars Pathfinder», відправлений на Марс ще в 1997 році, та скористатися ним для зв'язку з кораблем. Земля отримує сигнал і передає його Кейт на борт «Марса-1», коли вона вже готується летіти додому. Вона зв'язується з астронавтами на планеті та посилає їх до старого російського зонда «Космос», щоб скористатися ним для повернення на «Марс-1».

Роббі та Квін дискутують щодо того, чи може наука цілком пояснити такі події. Кейт повідомляє Роббі, що в «Космосі» є місце лише для двох. У цей час наближається хуртовина і астронавти ховаються в печері. Там Роббі розповідає двом іншим колегам, що один з них мусить лишитися на Марсі. Чіп, винний у вбивстві Теда, вирішує, що тоді не варто жити й решті, викрадає єдину рацію та тікає.

Коли хуртовина завершується, Квін з Роббі знаходять труп Чіпа, якого наздогнав і вбив робот. Навколо ростуть водорості, яких там не повинно бути, а в скафандрі Чіпа виявляються комахи. Квін здогадується, що ці місцеві комахи харчуються органікою та виробляють кисень, а тому можуть вирішити нестачу кисню на Землі. Та скоро комахи відчувають кров Квіна та прогризають його скафандр, відчувши здобич. Квін віддає контейнер зі зразками комах Роббі, а сам підриває газовий пальник, що спричиняє пожежу, яку помічає з орбіти Кейт.

Роббі добирається до «Космоса», але ядерна батарея зонда виявляється виснажена. Тоді Роббі наважується знищити AMEE та скористатися його джерелом живлення. Він накидає на робота парашут і користується залишками заряду, щоб спалити мікросхеми AMEE. Далі він підмикає реактор до «Космоса» та злітає в космос. Роббі непритомніє через брак повітря, але Кейт виконує маневр і перехоплює його.

Кейт і Роббі летять на Землю, переконані, що зрештою їхня місія — знайти порятунок Землі, виконана, хоча й не так, як вони сподівалися.

Ролі

Цікаві факти

  • Робочу назву фільму «Марс» довелося змінити, щоб уникнути плутанини з картиною «Місія на Марс» (2000). Фільм змагався з ним, обидва вийшли на екрани приблизно в той же час.
  • Прізвище Кейт Боуман (Керрі-Енн Мосс) є відсиланням до фільму Стенлі Кубрика «2001: Космічна одіссея» (1968), в якому командиром космічного корабля був Дейв Боуман.
  • Герой Томаса Сайзмора згадує про свою дівчину по імені Фейт. У «Дивних днях» у персонажа Сайзмора був роман з коханою його друга, яку теж звали Фейт.
  • Більшість сцен, що відбуваються на Марсі, були зняті в йорданській пустелі.
  • На відміну від інших науково-фантастичних стрічок у цьому фільмі досить правдоподібно показано, що відбувається з вогнем у невагомості.
  • Кадр з виглядом Землі, знятої з космосу, що з'являється на початку картини, був запозичений з «Контакту» (1997). Тільки для «Червоної планети» його перевернули, а в такому положенні побачити Землю з космосу неможливо.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.