Чечень

Чечень – острів у північно-західній частині Каспіського моря, найбільший з островів Чеченського архіпелагу, відокремлений від суходолу протокою Чеченський прохід. Острів має 30 км у дожину та 5км у ширину. Адміністратино входить до складу Кіровського району міста Махачкали, Дагестан, Росія

Чечень
рос. Чечень

Карта
.
.
Географія
43°58′47″ пн. ш. 47°41′13″ сх. д.
Акваторія Каспійське море
Група островів Chechen Archipelagod
Площа 55 км. Кв.  км² 
Найвища точка -19,6 м м
Країна
 Росія
Адм. одиниця Kirovsky Districtd
Населення
Чечень
Чечень (Росія)

 Чечень у Вікісховищі

Назва

Острів Чечень віддавна входив до складу чеченської історичної області Арар-Акка (Аух) та отримав свою назву від етноніму Шешен – Чечан – Чечен (назвачеченського народу), яка зустрічається як на рівнині, так і в горах. Наприклад Сесанхой (чеченський тейп), Сесан – Юрт, Цецан – Юрт, Чечен – Аул. За іншою версією наза походить від плетених кошиків для зберігання риби.

Населення

На острові проживали мешканці різних чеченських тейпів. Основним заняттям мешканці острова Чечень було рибальство. Однак за сучасним адміністративним поділом РФ та історичними й політичними подіями, острі входить до складу Республіки Дагестан де основним населенням є росіяни та представники різних дагестанських народів, здебільшого аварці які займаються браконьєрством у літній період. [1] Втім існує версія, що перші поселенці на острові – пірати, селяни-втікачі та старовіри з різних губерній Росії. Вони займались рибальстом, вели господарство та грабували купецькі судна. Розпад СРСР боляче вдарив по економіці острова – розташований тут рибальський колгосп імені Чапаєва збанкрутував, закрились магазини, дитячі садки і навіть лікарню, а єдиним транспортом на острові залишились старі мотоцикли. Отож до 1991 року населення острова складало 2 тисячі чоловік, а станом на 2015 тут залишилось 15 сімей.

Транспорт

У радянські часи острів з материком ма повітряне сполучення – кілька разі на тиждень літали кукурузники та гвинтокрили. Зараз на острів можна дістатись лише водою, при цьому мешканці мають саморобні човни. [2]

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.