Чмикос

Чми́кос (пол. Czmykos) село в Україні, у Любомльському районі Волинської області. Населення становить 325 осіб.

село Чмикос
Країна  Україна
Область Волинська область
Район/міськрада Любомльський
Рада Вишнівська Об'єднана Територіальна Громада
Основні дані
Населення 325
Площа 1,15 км²
Густота населення 282,61 осіб/км²
Поштовий індекс 44353
Телефонний код +380 3377
Географічні дані
Географічні координати 51°08′04″ пн. ш. 24°06′31″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
183 м
Водойми Неретва
Місцева влада
Адреса ради 44353, Волинська обл., Любомльський р-н, с.Радехів
Карта
Чмикос
Чмикос
Мапа

 Чмикос у Вікісховищі

Історія

За переказами старожилів, село заснував пан Чмиховський, що проживав тут під кінець 18 ст. Такі дані дав Градюк Микола- найстаріший житель села Чмикос.[1] Інші селяни розповідають що село носить таку назву в честь загибелі на місці села козака Чмика, що бився проти панів. Декілька століть тому село належало польським магнатам. Населення займалось землеробством. Жителі були кріпаками, казенними селянами. В селі жили бідно. Хто мав землю, то ще якось господарював. А хто ні то ішов в найми до пана. Після земельної реформи дозволили всій сільській громаді переходити на хутори і ставати власниками своєї землі. Так утворились хутори: Придатки, Городище, Криві нивки, Березина, Хропотове. Ці землі були не родючі. Але люди розжилися на худобу, добре удобрювали землі, то й мали не погані врожаї. На Кольонії жили поляки. Вони мали свою школу, в яку ходили і діти із села. Серед поляків жилося декілька і українських сімей. В 1939 році прийшла радянська влада. Почали організовувати колгосп. Здавали реманент, коні. У 1949—1950 р. влада постановила звести хутори до села. Комсомольський актив приходив до господаря, зривав солому з даху. Люди були змушені перевозити хати і клуні знов до села. Частину будівель забирали до колгоспу. Всі працювали на колгоспній землі. Крім цього кожен мав невеликий наділ землі для власного господарювання.

Населення

Згідно з переписом УРСР 1989 року чисельність наявного населення села становила 369 осіб, з яких 172 чоловіки та 197 жінок.[2]

За переписом населення України 2001 року в селі мешкало 317 осіб.[3]

Мова

Розподіл населення за рідною мовою за даними перепису 2001 року:[4]

Мова Відсоток
українська 99,38 %
російська 0,62 %

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.