Швидкісний трамвай Ріо-де-Жанейро

Швидкісний трамвай Ріо-де-Жанейро (порт. VLT do Rio de Janeiro) — міський легкорейковий громадський транспорт, обслуговуючий історичний район Центр Ріо-де-Жанейро.

Швидкісний трамвай Ріо-де-Жанейро
Країна  Бразилія
Місто Ріо-де-Жанейро
Дата відкриття 5 червня 2016
Вартість проїзду 3,8 R$
Сайт vltrio.rio
Власник Prefeitura do Rio de Janeirod
Оператор Concessionária do VLT Cariocad
Маршрутна мережа
Довжина мережі 28
Основні типи рухомого складу Alstom Citadis
Ширина колії європейська колія (1435 мм)
Електрифікація постійний струм, 750 Вd і Ground-level power supplyd
Схема маршрутів

 Швидкісний трамвай Ріо-де-Жанейро у Вікісховищі

На грудень 2017 року мережа складається з двох ліній і 26 станцій, відкритих у період між 2016 і 2017 роками, в 2018 році має бути відкрита третя лінія.[1][2][3]

Лінії

Згідно з проектом, мережа швидкісного трамвая Ріо-де-Жанейро матиме три лінії.

Перший рейс швидкісного трамвая Ріо. Трамвай проїжджає повз Міського театру Ріо-де-Жанейро.
Лінія № 1
  • завдовжки 14 км, 19 станцій.

Прямує від станції «Сантос-Дюмон», через автовокзал Ново-Ріо (станція «Родовіаріа»), до станції «Прайя-Формоза». Пересадки в аеропорт Сантос-Дюмон, канатної дороги Teleférico da Providência, автовокзалу Падре-Енріке-Отета та круїзного терміналу Pier Maaua.

Лінія прямує по вулиці Ріо-Бранко, далі через район порт Ріо-де-Жанейро.

Рух на лінії №1 відкрито 5 червня 2016 р.

Лінія № 2
  • завдовжки 11 км, 14 станцій, вісім з яких спільні з лінією №1.

Прямує від площі П'ятнадцятого листопаду (станція «Праса XV»), через залізничну станцію "Сентрал-ду-Бразил" (станція «Сентрал»), автовокзал Ново-Ріо (станція «Родовіаріа»), до станції «Прайя-Формоза».

Введено в експлуатацію 6 лютого 2017 р

Лінія № 3
  • завдовжки 6 км, з 10 станцій, шість з яких спільні з лінією №1, а одна - з лінією №2.

Має прямувати від станції «Аеропорт Сантос-Дюмон», новою ділянкою з трьома станціями на Авеніда Марешаль Флоріано до залізничного вокзалу Сентрал-ду-Бразил (станція Сентрал).

Будівництво має бути розпочато у березні 2018 року[4]

Рухомий склад

Трамвай "Citadis" - 402 на кінцевій станції Сантос- Дюмон

Система використовує трамваї марки "Citadis" серії 402, з семи секцій, з низькою підлогою, які випускаються французькою фірмою Alstom на заводах в Ла-Рошель (Франція) і в Таубате (Бразилія).

Кожен трамвай є повністю низькопідлоговий, складається з семи секцій і вміщує 420 чоловік. Потяги є двосторонніми (можуть рухатися в обох напрямках і мають двері з обох сторін), вагони обладнані кондиціонерами[5].

Живлення потягів - 750 В, постійний струм, здійснюється від контактної рейки (втім, у трамваїв є і пантограф, для маневрів в депо). На деяких ділянках трамвайної мережі контактної рейки немає, там трамваї мають живлення від іоністорів - конденсаторів особливого типу, великої місткості, які накопичують електроенергію як від мережі, так і що генерує трамвай при гальмуванні[6].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.