Школа І-ІІІ ступенів № 292 імені гетьмана України Івана Мазепи Деснянського району міста Києва

Заснована в 1990 році. Знаходиться у Деснянському районі міста Києва. 14 серпня 2007 року школі присвоєно ім'я гетьмана України Івана Мазепи.

Школа І-ІІІ ступенів № 292 імені гетьмана України Івана Мазепи Деснянського району міста Києва
Назва на честь: гетьмана України Івана Мазепи
Тип Загальноосвітня
Країна  Україна
30.62° пн. ш. 50.51° сх. д. / 30.62; 50.51
Девіз Ми роду козацького діти, землі української цвіт!
Засновано 1990
Директор Слободянюк Ольга Леонідівна
Учителі 80
Учні 812
Класи 29
Вартість навчання Безкоштовна освіта
Мова навчання Українська мова
Адреса м. Київ, вул. Костянтина Данкевича, 5
Сайт sh292.ho.ua

ІСТОРІЯ

Школа І-ІІІ ступенів №292 введена в дію у 1990 році на підставі розпорядження Ватутінської районної у місті Києві державної адміністрації "Про зміни в мережі установ народної освіти району на 1990-1991 навчальний рік" №616 від 08.08.1990 року.

Відповідно до розпорядження Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації "Про затвердження мережі навчально-виховних закладів освіти Деснянського району на 2007-2008 навчальний рік" від 18.09.2007 р. за №1386, розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Про присвоєння школам міста Києва імен видатних українських діячів" та наказу Головного управління освіти і науки м. Києва "Про зміни в мережі навчальних закладів м. Києва у 2007-2008 навчальному році" від 14.08.2007 р. за № 200 школі присвоєно ім’я гетьмана України Івана Мазепи.

1 вересня 2011 року було урочисте відкриття пам'ятної дошки гетьману України Івану Мазепі.

З 1990 року по 2000 рік директором школи був Іллєнко Василь Петрович.

З 2000 року по 2016 рік директором школи був Трохименко Дмитро Іванович.

ШКОЛА - ЦЕ

  • 29 класів (з них -12 початкової школи);
  • 812 учнів;
  • 80 педагогічних працівників;
  • навчання виключно УКРАЇНСЬКОЮ державною мовою;
  • вивчається три іноземні мови: англійська, французька, німецька;
  • мультипрофільне навчання у старшій школі (гуманітарний профіль з поглибленим вивченням української мови та історії України);
  • «Школа Повного Дня» ( розгалужена мережа гуртків, спортивних секцій, факультативів, консультпунктів);
  • Доступність закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами (наявність пандусів).

МІСІЯ ШКОЛИ:

створювати комфортне освітнє середовище, в якому дитина росте здоровою, успішною і різнобічно розвивається в умовах довіри, свободи, рівності, вчиться змінювати себе і світ на краще та зможе у майбутньому максимально реалізувати свій особистісний потенціал.

ВІЗІЯ ШКОЛИ:

освітній простір опанування навичками та формування цінностей на основі екологічних стосунків, ненасильницького спілкування, освітнього коучингу, що сприятиме вихованню сучасних людей, які:

  • самостійно навчаються протягом всього життя;
  • знають свої сильні сторони;
  • гнучкі та легко адаптуються до змін;
  • мислять рефлексивно, творчо та цілісно, вміють вирішувати проблеми та приймати відповідальні рішення з чистим сумлінням заради спільного блага;
  • піклуються про інших;
  • відповідальні громадяни, які діють, керуючись морально-етичними чеснотами;
  • бачать у своїй справі сенс, гідність та покликання, поважають права інших та роблять свій внесок у загальне благо.

Стратегія розвитку школи спрямована у площину цінностей особистісного розвитку, варіативності, прозорості й відкритості освітньої системи закладу, зумовлює модернізацію чинників, які впливають на якість освітнього процесу, змісту освіти, форм і методів навчання й виховання, демократичного врядування та взаємовідповідальності всіх учасників освітнього процесу.

Колектив закладу переконаний, що без знання минулого неможливо зрозуміти сучасне, передбачити, а тим більше успішно будувати майбутнє. Спадщина Івана Мазепи – взірець для виховання молоді у кращих національних традиціях, основа для формування  загальнолюдських та європейських цінностей, виховання свідомих відповідальних громадян.

Педагоги школи не тільки навчають, а й постійно навчаються, беруть активну участь в освітянській діяльності Києва і України, у реформуванні змісту освіти, у розбудові внутрішньої системи оцінювання якості знань та якості освітньої діяльності у закладі, а також чітко усвідомлюють, що формування в учнів компетентностей Нової української школи,  дає можливість випустити зі школи особистість, патріота, інноватора.

Школа є громадсько-активною школою. І ми безмежно вдячні батькам за співпрацю. Спільними зусиллями за останні роки маємо переможні ГБ проекти та підтримані Київрадою громадські ініціативи, частину з яких уже успішно реалізували, а частину ще реалізовуємо. І не збираємося на цьому зупинятися.

СПІВПРАЦЯ

Школа тісно співпрацює з різноманітними громадськими об’єднаннями:

А також на підставі угод про співпрацю з:

УЧАСТЬ

Школа бере активну участь у найрізноманітніших конкурсах, програмах, проектах та експериментах районного, міського та Всеукраїнського рівня. Це:

  • Всеукраїнський проект «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу», 2016
  • Експериментальний навчальний заклад лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя Інституту проблем виховання НАПНУ, з 2016
  • Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства «Демократична школа» з залученням тренерів Європейського центру Вергаланда, 2018-2019
  • Всеукраїнський експеримент за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти на 2018-2022 роки»
  • Експеримент всеукраїнського рівня за темою «Електронний підручник для загальної середньої освіти (E-book for secondary education, EBSE), серпень 2018 року – серпень 2021 року»
  • Проект «Безпечна школа» у співпраці з Kyiv Smart City, «Україна без сміття» та Інститутом космічних досліджень, 2019
  • Пілотний проект з інфо-медійної грамотності для середніх шкіл - «Вивчай та розрізняй (L2D)» за сприяння IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) спільно з Академією української преси та інтернет-проектом StopFake за підтримки Посольства США та Великої Британії в Україні
  • Пілотний проект Державної служби якості оцінювання з апробації проекту індикаторів та інструментарію до критеріїв оцінювання освітнього й управлінського процесів у закладах загальної середньої освіти, 2019
  • Впровадження навчально-методичного комплексу Lions Quest - "Соціальальні та емоціійні компетентності XXI століття», 2019
  • Всеукраїнський відеофлешмоб «Україна та Європа: прямуємо разом», перше місце, 2020

Мета стратегії розвитку школи

забезпечення подальшого розвитку  школи як громадсько-активної школи, створення умов для забезпечення у школі сучасної, доступної, якісної системи освіти відповідно до вимог суспільства, запитів здобувачів освіти і потреб держави та забезпечення ефективного управління розвитком закладу загальної середньої освіти

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.