Янанебібув

«Янанебібув» — другий студійний альбом українського гурту «Океан Ельзи», виданий 21 лютого 2000 року лейблом «Nova Records» та перевиданий 2003 року лейблом «Lavina Music».

Янанебібув
Студійний альбом
Виконавець Океан Ельзи
Дата випуску 21 лютого 2000
Записаний 1999 — 2000
Жанр рок
поп-рок
Тривалість 42:49
Мова українська
Лейбл

Оригінал:
«Nova Records» (2000)
«Real Records» (2000)

Перевидання:
«Lavina Music» (2002)
Продюсер Євген Ступка
Хронологія Океан Ельзи
Попередній
Там, де нас нема
(1998)
Модель
(2001)
Наступний

Про альбом

Презентація альбому відбулася 14 січня 2000 року у галереї «Лавра»[1][2]. Пісні «Кавачай» і «Коли тебе нема» прозвучали у фільмі Олексія Балабанова «Брат 2», що відразу зробило групу дуже популярною в Росії.

Список композицій

Стандартне видання[3]
# НазваАвтор слівАвтор музики Тривалість
1. «Янанебібув»  Святослав ВакарчукЮрій Хусточка
Святослав Вакарчук
3:19
2. «Той день»  Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук 3:58
3. «Мало мені»  Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук
Павло Гудімов
5:06
4. «Сосни»  Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук 4:31
5. «Кавачай»  Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук
Павло Гудімов
4:39
6. «Відпусти»  Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук 3:52
7. «Африка»  Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук 4:25
8. «Поясни»  Павло ГудімовПавло Гудімов 3:39
9. «Фіалки»  Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук 3:43
10. «Коли тебе нема»  Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук 3:17
11. «Етюд»  Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук 3:19
Загальна тривалість 42:49
Бонус
# НазваАвтор слівАвтор музики Тривалість
12. «Там, де нас нема»  Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук 2:22
Загальна тривалість 45:11

Коментарі до композицій

Святослав Вакарчук дав такі коментарі до пісень:[4][5]

  • Янанебібув

Одна з моїх улюблених пісень. Дуже енергетично сильна. Ритм такий жорсткий, дуже фанковий. І я там співаю — суміш регі та української народної музики. Ну, і гарний приспів, мені страшенно подобається. Це пісня студійна. Ми всі в студії сіли та зробили її.

  • Той день

Коли на концерті барабани вступають, мені аж мурашки по шкірі. Хоча насправді нічого такого не планувалося. Звичайна пісня була. Що називається, вдало зробили. Я теж її придумав в студії. Слова «той день» я придумав, тому що вони красиво співалися.

  • Мало мені

Ні, не найулюбленіша, одна з трьох. Там струнний квартет. Дуже мелодійна. Куплет тихенький — тихенький, а потім в приспіві такий вибух — «мало, мало, мало мені!». Про Біллі Голідей мої улюблені слова є. Я її дуже люблю. Уявляв собі настрій «Someday You Come Alone…», 30—ті роки, голос такий.

  • Сосни

Я написав її, коли йшов по вулиці у Львові. Пісня вийшла з бажання зробити щось не рок-н-рольне, а таке — мало не джангл. А потім джангл пішов кудись разом з текстом. Тому що текст був абсолютно ліричним. Ну і вирішили залишити так, як є. Дуже вдало вийшло, що ми її записали раніше всіх інших, у Вінниці. Там є така цікава студія, з кам'яними кімнатами. Англійці будували. Осіння пісня. Там мандоліна є, «Родес» вперше — саме звідти пішла.

  • Кавачай

Пісня дуже автобіографічна. Про те, як розчаровуєшся в близькій людині. Здавалося, що вона дуже хороша, і вона завжди говорить, що вона не така, як усі, і ти думаєш, що вона не така, як усі. А виходить, що вона звичайна людина. І там фраза в кінці — «не така, як всі» — жорстока, з іронією. У мене було одне таке розчарування в житті. Пісня дуже стара. А починається вона з дуже прикольних блатних акордів під таку гугняву гітару.

  • Відпусти

Цю пісню Євген спродюсував сам. Його аранжування. Теж струнний квартет. Дуже особиста пісня. Вона така справжня. Мені подобається мелодія, яка вийшла. Так красиво! Текст звичайний. Я б навіть сказав попсовий — про кохання. Але є одна добра рима «ти моя — не моя». Тут все зрозуміло. Пісня про те, що дівчина недосяжна для тебе, але ти в неї закохався та просиш, щоб вона тебе відпустила.

  • Африка

Стара наша пісня, 96-го року — написана через рік після нашого утворення. Її у всіх країнах світах однаково добре сприймають. Там посередині все в телефонну трубку, як у Portishead. Голос через дисторшн. Модні речі всякі. Познущалися наді мною, як могли.

  • Поясни

Пісня, яку написав Паша. І слова, і музику. Мені про неї важко щось сказати, бо це його пісня. Я зрозумів, нарешті, як це важко — заспівати чужу пісню. Вона з загорнутим текстом — для людини, яка пише пісню вперше. Але хороша.

  • Фіалки

Єдиний політичний текст. Там просто є слова «Мінімум волі за мінімум долі / На мінному полі фіалки не цвітуть». Мені сподобалася така метафора. «Ти кажи „так“, або „нi“, або „так“, або „нi“, або „так“ — чим тобі не любов? Залишили нам день неонової весни. Здати сказали кров». Вона дуже антивоєнна. Там приспів: «Де ми є? Хто ми є? Плаваєм, поки є сили. І летять, як горять, Наші дні. Нам довго лишилось чи ні?». Я офігів чесно від того, що скрізь така фігня — то Чечня, то Югославія. Я взагалі аполітична людина, але от один раз мене пробило. Пісня дуже підходить по музиці до решти пісням, і ми вирішили його ввімкнути.

  • Коли тебе нема

Звичайний такий Police. Чекаєш дівчину, її все немає, нервуєш, злишся. Нічого такого.

  • Етюд

Це моя сама—сама улюблена пісня. Я знаю, що вона зовсім не концертна, але я не можу не співати її. Вона під гітару, тільки наприкінці з'являються барабанчики. Я вважаю, що це найкраще, що я придумав у своєму житті, та найкраще, що я заспівав у своєму житті на записи. Вона остання, непопсова, однотонна. Це дуже глибока річ. Не знаю, переживали ви таке вже — коли розумієш, що ти з людиною поруч, але вже все по інерції, і це тисне на тебе. Людину поважаєш і боїшся щось змінити, вже в муку все собі робиш. І ось цей стан — погано без неї і погано з нею.

Музиканти

Океан Ельзи

  1. Святослав Вакарчук вокал
  2. Павло Гудімов гітара, мандоліна, бек-вокал
  3. Юрій Хусточка бас-гітара
  4. Денис Глінін барабани

Запрошені музиканти

  • Ігор Мельничук — акустичний бас («Відпусти»)
  • Струнний квартет «Наполеон» («Мало мені», «Відпусти»):
  • Євген Ступка родес-піано («Той день», «Мало мені», «Сосни», «Відпусти», «Африка»), тамбурин («Я на небi був», «Мало мені»), синтезатори («Сосни»)

Примітки

  1. Океан Ельзи. презентація альбому "Янанебібув".14.01.2000. Live — Відео | VK. m.vk.com. Процитовано 18 жовтня 2021.
  2. Телерадиокомпания "Золотые Ворота". Архів оригіналу за 13 березня 2016. Процитовано 1 червня 2014.
  3. Океан Ельзи – Янанебібув (2000, CD) (англ.). Процитовано 18 жовтня 2021.
  4. Блог about Music: Альбому "Я На Небі Був" - 14 років. Блог about Music. вівторок, 14 січня 2014 р. Процитовано 18 жовтня 2021.
  5. natalia_73; oe_vakarchuk (24 червня 2009). Святослав Вакарчук про свои песни. ДРУГ ОЕ. Процитовано 18 жовтня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.