Яресько Катерина Вікторівна

Катери́на Ві́кторівна Яре́сько українська волонтерка, громадський журналіст, активістка ГО «Автомайдан-Харків», завідувач кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, кандидат педагогічних наук, а також блогерка. Співпрацює з проектом «ІнформНапалм»[1] та центром «Миротворець»[2].

Яресько Катерина Вікторівна
Народилася 1 квітня 1967(1967-04-01) (54 роки)
Харків, УРСР, СРСР
Громадянство  Україна
Національність українка
Діяльність волонтер, блогер, викладач університету
Відома завдяки діяльність волонтера у проекті ІнформНапалм
Alma mater Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди
Науковий ступінь кандидат педагогічних наук
Заклад ХНЕУ ім. С. Кузнеця
Учасник Війна на сході України і Російсько-українська війна (з 2014)
Нагороди
Медаль Медаль «За працю і звитягу»

Біографія

Катерина Яресько народилася 1 квітня 1967 року у місті Харків.

Здобула вищу освіту в Харківському державному педагогічному університеті імені Г. Сковороди[3]. У 1999 році Катерина Яресько захистила ступінь кандидата педагогічних наук[4]. Викладає дисципліни «Вступ до фаху», «Вступ до медіакомунікацій», «Теоретичні основи управління комунікаційними процесами» у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузенця.

У 2013 році під час Євромайдану вступила до лав громадської організації «Автомайдан-Харків».

У квітні 2014 року, коли розпочалася активна фаза військових дій РФ проти України, Катерина Яресько розпочала волонтерську діяльність на Сході України[5]. У інтерв'ю виданню Gazeta.ua Яресько розповіла, що спочатку допомагали військовим ЗСУ продуктами, теплими речами, потім ремонтували техніку. Згодом допомагала 1-му батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького та батальйону «Правого сектора». Також Катерина вказувала, що допомагала мешканцям Донбасу, зокрема відомо, що вона вивезла з Дебальцевого 40 біженців[5].

В той самий час Яресько почала співпрацювати із волонтерським проектом «ІнформНапалм» та центром «Миротворець», де вона викладає OSINT-розслідування протиправних дій окупантів у Криму та на Донбасі. Розслідування публікуються в багатьох виданнях та на вебсайтах.

23 червня 2015 року взяла участь у проекті «Відкриті інтерв'ю»[6].

Нагороди

  • Медаль «За працю і звитягу» згідно з Указом Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня волонтера» № 914/2014 за «громадянську мужність, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, зміцнення обороноздатності та безпеки Української держави»[7][8][9]

Примітки

  1. Катерина Яресько Archives - InformNapalm Blog. InformNapalm Blog (uk-UA). Архів оригіналу за 16 липня 2018. Процитовано 15 липня 2018.
  2. Яресько Катерина, статті на Myrotvorets News. Myrotvorets News. Архів оригіналу за 16 червня 2019. Процитовано 16 червня 2019.
  3. Яресько Катерина Вікторівна. irbis-nbuv.gov.ua. Процитовано 15 липня 2018.
  4. Викладачі кафедри — КАФЕДРА УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНИМИ КОМУНІКАЦІЯМИ. www.kafusk.hneu.edu.ua. Процитовано 15 липня 2018.
  5. Остаповець Г., Семиженко А. (16 березня 2015). Катерина Яресько вивезла з Дебальцевого 40 біженців. Gazeta.ua. Процитовано 15 липня 2018.
  6. У Харкові відбулася зустріч з волонтеркою Катериною Яресько в рамках проекту «Відкриті інтерв'ю» | Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства. www.cultura.kh.ua (ru-ru). Процитовано 15 липня 2018.
  7. Указ Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня волонтера» | від 04.12.2014 № 914/2014. zakon2.rada.gov.ua. Процитовано 15 липня 2018.
  8. Порошенко нагородив волонтерів орденами. tyzhden.ua (укр.). Процитовано 15 липня 2018.
  9. Харківські волонтери відзначені державними нагородами. Харківська обласна державна адміністрація. Процитовано 15 липня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.