700 років першої писемної згадки про м. Лохвицю (монета)

700 ро́ків пе́ршої писе́мної зга́дки про м. Ло́хвицю — пам'ятна монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України, присвячена стародавньому місту з багатою історією, розташованому в Полтавській області на річці Лохвиці, яке вперше згадується в історичних джерелах під 1320 роком як давньоруське селище у Переяславській землі. У середині ХVІІ ст. місто одержало магдебурзьке право і герб. Під час національно-визвольної боротьби українського народу лохвицька козацька сотня у складі війська Б. Хмельницького брала участь у багатьох битвах.

700 років першої писемної згадки про м. Лохвицю
 Україна
Номінал 5 гривень
Маса 16,54 г
Діаметр 35,0 мм
Гурт рифлений
Метал нейзильбер
Роки карбування 2020
Аверс
Реверс

Монету введено в обіг 27 серпня 2020 року. Вона належить до серії «Стародавні міста України».

Опис монети та характеристики

Номінал грн. Метал Маса, г Діаметр, мм Якість
виготовлення
Гурт Тираж, штук
5 нейзильбер 16,54 35,0 спеціальний анциркулейтед рифлений 35 000

Аверс

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким — рік карбування монети «2020»; у квадраті на дзеркальному тлі зображено герб міста, який відображається у воді, та вертикальні написи «УКРАЇНА» (ліворуч від герба), номінал — «5 ГРИВЕНЬ» (праворуч від герба), навколо квадрата декоративний орнамент; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (під написом «УКРАЇНА»).

Реверс

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено композицію, що складається з пам'яток архітектури міста Лохвиця; вгорі праворуч — стилізований дуб та рослини, що символізують мальовничу природу; написи: «ЛОХВИЦЯ» (під рослинами), «700 РОКІВ» (праворуч від будівлі дзвіниці), «ПЕРША ПИСЕМНА ЗГАДКА» (унизу півколом).

Автори

Вартість монети

Під час введення монети в обіг 2020 року, Національний банк України реалізовував монету за ціною 40 гривень.

Фактична приблизна вартість[1] монети, з роками змінювалася так:

Рік 2021 2022 2023
Ціна, грн. 53

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.