ADAC

Загальнонімецький автомобільний клуб (нім. Allgemeiner Deutscher Automobil-Club e.V. — скор. ADAC) — найбільша громадська організація автомобілістів Німеччини та Європи. Основне завдання клубу — технічна, інформаційна та юридична допомога автомобілістам. Штаб-квартира розташована в Мюнхені.

Allgemeiner Deutscher Automobil-Club e.V.
(ADAC)
Дата заснування 1903
Тип Громадська організація
Кількість членів 21 001 728[1]
Адреса Німеччина, Баварія, Мюнхен
Офіційний сайт adac.de
 ADAC у Вікісховищі

Історія та діяльність

ADAC був заснований 24 травня 1903 року в готелі «Silber» в Штутгарті під назвою «Німецька асоціація мотоциклістів», а в 1911 році назву було змінено на «Загальнонімецький автомобільний клуб» (ADAC).

Геральдичною твариною для ADAC був обраний пруський орел з нагоди підтримки останнього німецького імператора та пруського короля Вільгельма II.

ADAC є членом FIA та організовує автомобільні перегони «Формула-1 — Гран-прі Європи» та «24 години Нюрбургрингу» та ін.

ADAC є мажоритарним власником комерційного підприємства ADAC SE. До його складу входять 27 дочірніх та асоційованих компаній, включаючи ADAC Versicherung AG, ADAC Finanzdienste GmbH, ADAC Autovermietung GmbH та ADAC Service GmbH. У 2018 році підприємство отримало прибуток у розмірі 77,1 млн євро[2].

Крім того, клуб керує найбільшим парком рятувальних вертольотів у Німеччині через неприбуткову філію ADAC Luftrettung gGmbH. Повітряно-рятувальні вертольоти ADAC виконали близько 54 000 місій у 2019 році[3].

Станом на кінець 2019 року в клубі налічується близько 21 мільйона членів[4]. Це другий за кількістю членів автоклуб в світі після Американської автомобільної асоціації.

Галерея

Будівля головного офісу ADAC
Будівля головного офісу ADAC 
«Жовтий ангел» ADAC
«Жовтий ангел» ADAC 
Eurocopter EC145 (Рятувальний гелікоптер ADAC)
Eurocopter EC145 (Рятувальний гелікоптер ADAC) 
Fairchild Dornier 328JET — літак ADAC
Fairchild Dornier 328JET — літак ADAC 

Примітки

Посилання

Підсумки осінніх краш-тестів ADAC 2020

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.