Apache Cordova

Apache Cordova (PhoneGap)
Тип програмний каркас для мобільних застосунків
Автор(и) Joe Bowser, Michael Brooks, Rob Ellis, Dave Johnson, Anis Kadri, Brian Leroux, Jesse MacFadyen, Filip Maj, Eric Oesterle, Brock Whitten, Herman Wong, Shazron Abdullah
Розробник Adobe Systems,
Apache Software Foundation
Стабільний випуск 3.0.0 (19 липня 2013 (2013-07-19))
Операційна система iOS, Android, webOS, Symbian, BlackBerry та Windows Phone, Windows 8
Мова програмування JavaScript, HTML5, CSS3, Java, C++, C# та Objective-C
Доступні мови англійська
Стан розробки активний
Ліцензія

Apache 2.0 License[1]

[2]
Вебсайт www.phonegap.com
cordova.apache.org

Apache Cordovaфреймворк для створення мобільних застосунків, що продовжує розвиток платформи PhoneGap, після передачі проєкту компанією Adobe в руки фонду Apache. Одночасно компанія Adobe представляє заснований на єдиній кодовій базі з Apache Cordova продукт PhoneGap, функціонально ідентичний до "Apache Cordova".[3]

У руки "Adobe" проєкт потрапив восени 2011 після поглинання компанії Nitobi[4], після чого було прийнято рішення розвивати проєкт у максимально відкритому вигляді з залученням додаткових учасників. Для реалізації даного плану, майже відразу після поглинання Nitobi код PhoneGap був переданий фонду Apache, який прийняв проєкт під свою опіку під ім'ям Apache Cordova. Розрахунок Adobe виявився правильним і до розробки PhoneGap приєдналося кілька відомих компаній, серед яких IBM, Sony, Google, Microsoft, Blackberry і HP.

Apache Cordova дозволяє створювати універсальні мобільні застосунки, що працюють на різних мобільних платформах, з використанням стандартних веб-технологій (HTML5, CSS3 і JavaScript). Використання Apache Cordova дозволяє створювати застосунки, що функціонують на широкому спектрі мобільних платформ, включаючи Tizen, webOS, Android, Apple iOS, Blackberry, Samsung Bada і Windows Phone.

Процес установки і зовнішній вигляд таких застосунків нічим не відрізняється від програм, створених з використанням рідного для кожної мобільної платформи інструментарію. Через спеціальний прошарок підтримується використання специфічних для кожної платформи функцій, а також доступ до API для взаємодії з обладнанням, телефонним стеком, адресною книгою, GPS, звуковою підсистемою, камерою і іншими компонентами мобільних платформ. Через створення плагінів підтримується додавання додаткової функціональності і розширення API.

Технології програмного каркаса Apache Cordova використовує Ubuntu SDK.[5]

Див. також

Виноски

Посилання

Бібліографія

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.