Astarta Holding

Астарта-Київ (входить в ASTARTA Holding N.V.) — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який з 1993 року працює у сфері цукрового та сільськогосподарського виробництва.

Astarta Holding
Тип бізнес
підприємство і публічна компанія
Форма власності акціонерне товариство
Галузь харчова промисловість
Засновано 2006
Штаб-квартира Київ
astartaholding.com/?id=300

Основна діяльність агропромхолдингу полягає у вирощуванні буряку, зернових і олійних культур, виробництві високоякісного цукру та супутньої продукції (меляса та сухий гранульований жом), а також молока і м'яса. Крім того, в Полтавській області «Астарта» має потужності з переробки сої (завод з переробки сої в м. Глобине) та виробництва біогазу (Біоенергетичний комплекс у м. Глобине).

У холдингу створено повний цикл цукрового виробництва: від вирощування буряку до виробництва цукру. Наявність сировинної бази істотно знижує залежність від зовнішніх постачань буряку, зменшує собівартість виробленого цукру, гарантує безперебійність виробництва і максимальний вихід якісного готового продукту.

У 2006 році проведено ІРО компанії ASTARTA Holding N.V. та розпочато її лістинг на Варшавській фондовій біржі. З 2008 року розпочинається співробітництво компанії з Європейським банком реконструкції та розвитку, за кошти якого фінансуються програми енергоефективності. Того ж року «Астарта» першою з українських аграрних компаній уклала угоду з Міжнародним фондом вуглецевих кредитів, заснованим ЄБРР і ЄІБ, на реалізацію карбонових квот у рамках Кіотського протоколу, який покриває зниження викидів вуглецю заводами компанії в період 2008—2012 років. У полтавській області 2014 року введено в експлуатацію біогазовий комплекс.

«Астарта-Київ» — один із провідних агропромислових холдингів, основний бізнес якого пов'язаний із забезпеченням українських промислових споживачів і населення високоякісним цукром і молоком, а також з вирощуванням, переробкою та торгівлею сільськогосподарською продукцією. Компанія активно співпрацює з Канадським інвестиційним фондом Fairfax, який 2017 року купив понад 28 % «Астарти».

«Астарта» разом з «Borsch Ventures» заснували IT-компанію Agro Core, яка спеціалізується на розробці та впровадженні високоефективних технологічних рішень у сільському господарстві.

Напрями виробництва

  •      Виробництво цукру
  •      Рослинництво
  •      Тваринництво
  •      Виробництво соєвої олії та шроту
  •      Виробництво біогазу

Земельний банк — 250 тисяч га.

Профільні культури — цукровий буряк, пшениця, кукурудза, соя, соняшник, ячмінь.

Тваринництво — 3 тисячі голів. Дійне стадо — 15 тисяч голів.

Чисельність персоналу — близько 13 тисяч чоловік.

Власна переробка — цукрозаводи, виробництво біогазу, завод з переробки сої потужністю 700 тонн на добу.

Засновник і генеральний директор Віктор Іванчик.

Членство в асоціаціях і організаціях

  • Національна асоціація цукровиків України «Укрцукор»
  • Українська аграрна конфедерація
  • Глобальний договір ООН (українська мережа)
  • Американсько-українська ділова рада
  • Центр розвитку КСВ в Україні
  • Європейська бізнес асоціація
  • Конфедерація будівельників України
  • Всеукраїнська мережа доброчесності і комплаєнсу

Сертифікати та відзнаки якості

Корпоративна інтегрована система менеджменту впроваджена 2011 року з метою досягнення найкращих результатів та підвищення ефективності роботи на всіх рівнях підприємства. Корпоративна інтегрована система менеджменту з охорони праці та довкілля ґрунтується на вимогах міжнародних стандартів OHSAS 18001, ISO 14001 та FSSC 22000 і дає змогу застосовувати однакові принципи та підходи для гарантування безпеки всіх видів діяльності. На низці підприємств компанії впроваджені міжнародні стандарти.

Компанія є відкритою і прозорою та відображає свою соціально-екологічну діяльність у звітах, підтримує членство в таких міжнародних ініціативах:

  • Глобальний договір ООН — United Nations Global Compact з 2009 року
  • Центр розвитку корпоративної соціальної відповідальності з 2012 року

Астарта: 11 років розвитку після IPO

У 2006 «Астарта» стає першою іноземною компанією на Варшавській фондовій біржі. Згодом компанія приєднується до Глобального договору ООН (2007). У цей час кількість посівних площ холдингу зросла до 133 тис. га проти 90 тис. га 2006 року.

2008 року придбано перший завод у Західній Україні — Наркевицький цукровий завод, а також збільшено площі земель у довгостроковій оренді до понад 160 тисяч гектарів. Цього ж року «Астарта» уклала угоду на продаж вуглецевих кредитів з Міжнародним фондом вуглецевих кредитів (МФВК). Також компанії було надано перший кредит Голландського банку розвитку FMO — $25 млн на фінансування капітальних інвестицій.

у 2009 році відбулася консолідація бізнес-активів компанії в відокремлені виробничі підрозділи. Було збільшено площі сільськогосподарських земель, що перебувають в оренді до 175 тис. гектарів. Також розпочато будівництво молочнотоварного комплексу в Полтавській області на 1000 голів корів з безприв'язною системою утримання. Цього ж року «Астарта» отримує кредит на суму 20 млн дол. США в рамках нової кредитної програми ЄБРР.

у 2010 році введено в експлуатацію елеватор у Хмельницькій області, розрахований на одночасне зберігання 10 тис. тонн зернових, елеватор у Вінницькій області потужністю 50 тис. тонн, новий комплекс із передпосівної підготовки насіння. Компанія мала гарні можливості для подальшого динамічного зростання, цьому сприяло й те, що «Астарта» отримала 10 млн євро від ЄБРР на підвищення енергоефективності.

2011 року «Астарта» вперше виступила переробником сирцю. Компанія вела плідну співпрацю зі стратегічними фінансовими партнерами: ЄБРР, Нідерландським банком розвитку (FMO), банком Wells Fargo та рядом інших великих міжнародних банків.

Наприкінці грудня 2012 року «Астарта-Київ» (керуюча компанія) і Наркевицький цукровий завод підтвердили відповідність системи менеджменту вимогам міжнародного стандарту ISO 14001:2004 «Системи екологічного менеджменту», успішно пройшли сертифікаційний аудит, здійснений компанією TÜV Rheinland (Німеччина). Також 2012-го ЄБРР надає «Астарті» кредит для реалізації біоенергетичних проектів. Розпочато проекти будівництва заводу з переробки сої та біогазового заводу (Полтавська область). Міжнародна фінансова корпорація (МФК) уклала з «Астартою» кредитну угоду щодо надання довгострокового кредиту строком до семи років у розмірі 40 млн доларів США для реалізації стратегії розвитку компанії.

У 2013 році придбано Новооржицькій цукровий завод (Полтавська область), а також згідно з найкращими доступними технологіями (Best Available Techniques — BAT) розроблено 5-річну інвестиційну програму з енергоефективності. Компанія інвестувала понад 80 млн гривень у проекти з підвищення якості цукру, підвищення енергоефективності, зростання переробної потужності та зменшення впливу на довкілля.

2014 року розпочали роботу заводи з переробки сої та біогазовий. Тоді ж Європейський інвестиційний банк надав «Астарті» кредит лімітом у 50 млн євро.

Складна кон'юнктура ринків аграрної продукції вимагала активізації роботи над зниженням собівартості та забезпеченням оптимальних технологій виробництва. Саме 2015 року «Астарті» вдалося досягти скорочення витрат газу на переробку тонни цукрових буряків на 7 %. Компанія активно розвивала органічне землеробство й розпочала пілотний проект з органічного землеробства.

У 2016 році завершились інвестиційні проекти з розширення потужностей двох елеваторів у Хмельницькій та Вінницькій областях сумарно на 82 тис. тонн. «Астарта» розпочала проект крапельного зрошення цукрових буряків. Це сприяло найбільшому в історії компанії обсягу виробництва цукру  505 тис. тонн.

Канадський інвестиційний фонд купив понад 28 % компанії «Астарта» 2017 року. Також «Астарта» і «Borsch Ventures» заснували IT-компанію Agro Core, яка спеціалізується на розробці та впровадженні високоефективних технологічних рішень в сільському господарстві. Отримано фінансування від банку FMO в розмірі 25 млн дол. США.

Підтримка освітніх проєктів

Холдинг підтримав відкриття у 2016 році Полтавської філії Української академії лідерства. Цей осередок академії став першим після Києва регіональним відділенням академії.[1]

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.