Aurornis xui

Aurornis — вимерлий рід тероподових динозаврів з пізньоюрського періоду (150 млн років тому). Описаний на підставі знахідки в провінції Ляонін (Китай; геологічна формація Тяодзішан Tiaojishan). Включає єдиний вид Aurornis xui.

?
Aurornis xui

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові
Клас: Рептилії
Ряд: Saurischia
Підряд: Тероподи (Theropoda)
Родина: Anchiornithidae
Рід: Aurornis
Вид: Aurornis xui
Aurornis xui
Godefroit et al., 2013
Посилання
Вікісховище: Category: Aurornis
Віківиди: Aurornis xui
Fossilworks: 269468

Знайдені рештки, можливо, належали одному з перших птахів. Згідно з висновком палеонтологів, вид Aurornis xui є ще одним представником перехідних форм від наземних тварин до птахів.

Заввишки Aurornis xui' був до 0,5 м. Тварина мала більшість характерних ознак птахів, зокрема крила та пір'я, проте її оперення дещо поступалося пізнішим археоптериксам. Проте, автори знахідки впевнені, що у Aurornis xui набагато більше спільного з птахами, ніж із наземними динозаврами.

За словами бельгійського палеонтолога Паскаля Ґодефруа, новий вид можна вважати найдавнішим птахом. Вчений, який першим визначив приналежність невпізнаного експоната в одному з китайських музеїв до нового виду, також зауважив, що межа між птахами та (іншими) динозаврами досить умовна.

Інші експерти журналу Nature, втім, висловили сумнів щодо висновків Ґодефруа та його колег. На думку Луїса Ч'яппе, директора Інституту динозаврів при Музеї природної історії в Лос-Анджелесі, найпершим птахом треба вважати таки археоптерикса. Ауроніси, що жили на 10 млн років раніше, як вважає Ч'яппе, скоріше ближчі до наземних динозаврів.

У сучасній систематиці птахи є динозаврами, єдиними уцілілими представниками цієї групи після масового вимирання 65 млн років тому. Ті види, які прийнято називати динозаврами в побуті, вчені іменують не-пташиними динозаврами (nonavian динозаври).

Див. також

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.