BlaBlaCar

BlaBlaCar, або Блаблакар — найбільша у світі онлайн-платформа для пошуку автомобільних попутників, запущена в 2004 році. В Україні сервіс працює із 2014 року. BlaBlaCar дозволяє водієві частково розділити свої дорожні витрати разом із попутниками, не маючи на меті заробити на цьому. За задумом, водій компенсує більшу частину витрат на пальне, а пасажири подорожують дешевше, ніж за допомогою потяга, автобуса чи літака.

Блаблакар
BlaBlaCar
Тип Маркетплейси
Форма власності приватна компанія
Галузь пасажироперевезення
Гасло Об'єднуємо водіїв і пасажирів, яким по дорозі
Засновано 2006
Засновник(и) Фредерік Мазелла
Штаб-квартира Париж
Попередні назви Comuto
Ключові особи
  • Фредерік Мазелла, голова правління
  • Францис Наппез, CTO
  • Ніколас Брюссон, CEO
Продукція карпулінг
Власник(и) Comutod
Співробітники 550 осіб
blablacar.com.ua
 BlaBlaCar у Вікісховищі
Країни, де працює BlaBlaCar

Сервіс доступний як на сайті, так і через мобільні додатки для iOS[1] і Android[2]. Офіційно сервіс представлений в 22 країнах Європи, Азії та Америки.[3]

Концепція та історія створення

Ідея створення сервісу для спільних поїздок вперше з'явилася у француза Фреда Мазелли у 2004 році. Хлопець хотів відсвяткувати Різдво разом з рідними, які жили за містом, але у нього не було ні автомобіля, ні квитка на потяг. Йому спала на думку ідея поїхати з одним із водіїв, які й так їдуть в потрібному напрямку, а взамін розділити з ним витрати на пальне.

Економічна модель стартапу розрахована на великі відстані і орієнтована на власників автомобілів, які знаходять попутників, щоб заповнити вільні місця під час поїздок, які б відбулись у будь-якому випадку. До того Фредерік Мазелла вивчав фізику, пізніше працював у NASA. У широкому розумінні, його задум полягав у використанні потенціалу P2P-системи, у якій об'єднання людей дасть ефективне використання ресурсів з позитивним ефектом для економіки та екології.

У 2006 році Фредерік купив для сайту доменну назву covoiturage.fr[4]. Пізніше він зустрів Франциса Наппеса, який став співзасновником сервісу. Паралельно Фред завершував навчання на MBA та планував стратегію райдшерингу ще з одним студентом, Ніколасом Брюссоном, який став третім співзасновником та відповідальним за розвиток компанії у Європі. Спочатку компанія носила назву Comuto, з виходом в Іспанію почав роботу сайт comuto.es. У червні 2011 відбувся запуск у Великій Британії і компанія змінила назву на BlaBlaCar: при реєстрації користувачі вказували рівень балакучості від «Bla» (мовчазний), «BlaBla» (помірно балакучий) до «BlaBlaBla» (дуже балакучий). У 2012 році BlaBlaCar почав роботу у ще шести країнах Європи (Італії, Португалії, Польщі, Нідерландах, Люксембурзі і Бельгії). Іспанський та французький сайти були згодом перейменовані в цілях стандартизації мережі.

У 2015 році BlaBlaCar підписав угоду з страховою компанією AXA, щоб гарантувати перевезення пасажирів при виникненні страхових ситуацій.[5] Наприкінці 2015 року BlaBlaCar розгорнувся в Латинській Америці: Мексиці і Бразилії, для чого було залучено фінансування в обсязі 200 млн доларів США. Після цього капіталізація сервісу виросла до 1,6 млрд доларів.[6]

BlaBlaCar стверджує, що за даними проведених ним опитувань людині з надійним профілем на BlaBlaCar довіряють 88 % респондентів.[7][8]

Основні показники

Станом на травень 2017 року:[3]

  • Понад 45 мільйонів користувачів
  • 22 країни: Бельгія, Бразилія, Велика Британія, Iндія, Іспанія, Італія, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сербiя, Словаччина, Туреччина, Угорщина, Україна, Франція, Хорватiя, Чехія
  • 550 співробітників у світі
  • Понад 2 мільйони доступних для бронювання місць
  • Понад 3 мільярди кілометрів опублікованих маршрутів (можна зробити 80 535 навколосвітніх подорожей)
  • 310 км — середня довжина поїздки
  • Близько 275 мільйонів євро заощаджено власниками автомобілів у світі
  • Зекономлено близько 1 мільйона тон викидів CO²
  • Понад 21 мільйон завантажень мобільного додатку (iOS та Android)

BlaBlaCar в Україні

На ринок України BlaBlaCar вийшов на початку 2014 року, купивши успішний український стартап «Подорожники».[9] Творець «Подорожника» Олексій Лазоренко став керівником BlaBlaCar в Україні та Росії. У Києві розташовано один із офісів компанії. Серед інших українських компаній BlaBlaCar співпрацював з WOG[10], співпрацює з ПриватБанком[11] тощо.

У 2016 році 55 % користувачів використовували сервіс для поїздок на відпочинок, 49 % їздили до батьків чи родичів, 42 % користувалися ним для ділових та робочих поїздок.[12] Пасажиропотік традиційно зростає напередодні свят.[13]

Схожі сайти у світі

  • Північна Америка: Zimride і covoiturage.ca
  • Центральна Америка: Rides
  • Європа: Carpooling.com(EN)
  • Індія: Ridingo
  • Океанія: JayRide

Примітки

Сервіс “BLABLACAR” для пасажирів стане платним https://zhytomyr-future.com.ua/uk/articles-stosuyetsya-zhytomyryan-blablacar-vvodyt-platu-za-korystuvannya-servisom[14]

Посилання

  1. BlaBlaCar - Trusted Carpooling on the App Store. App Store (англ.). Процитовано 4 травня 2017.
  2. BlaBlaCar - Пошук попутників – Програми Android у Google Play. play.google.com (укр.). Процитовано 4 травня 2017.
  3. Про нас - BlaBlaCar. 4 травня 2017. Процитовано 4 травня 2017.
  4. COVOITURAGE.FR: COMPANY INFORMATION. infogreffe.com.
  5. BlaBlaCar veut rassurer ses utilisateurs. Le Monde.fr (фр.). 18 травня 2015. ISSN 1950-6244. Архів оригіналу за 21 червня 2018. Процитовано 4 травня 2017.
  6. BlaBlaCar став одним з п'яти найдорожчих стартапів Європи. Економічна правда. Процитовано 4 травня 2017.
  7. Еволюція довіри: як шерингова економіка руйнує світові кордони. Економічна правда. Процитовано 4 травня 2017.
  8. Botsman, Rachel. We've stopped trusting institutions and started trusting strangers (англ.). Процитовано 4 травня 2017.
  9. Французька компанія купила український стартап із пошуку попутників. Українська правда _Життя. Процитовано 4 травня 2017.
  10. WOG і BlaBlaCar стали партнерами. УНН (укр.).
  11. Приват24 та BlaBlaCar допоможуть мандрівникам зекономити до 75% витрат на паливо. privatbank.ua. Процитовано 4 травня 2017.[недоступне посилання з червня 2019]
  12. Who’s who в українському шерингу. Економічна правда. Процитовано 4 травня 2017.
  13. Куди українці їздили на свята: статистика від Blablacar. Inspired (uk-UA). 18 січня 2016. Процитовано 4 травня 2017.
  14. Стосується житомирян: "BlaBlaCar" вводить плату за користування сервісом - zhytomyr-future.com.ua (укр.). Процитовано 15 листопада 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.