Пальне

Пальне́ (нім. Kraftstoff, Treibstoff, англ. fuel, рос. горючее) — це паливо для двигунів; речовина, що є джерелом енергії при спалюванні в двигунах, котельних та інших енергетичних установках.

Будь-яке пальне є паливом, але не кожне паливо є пальним.

Пальне (на відміну від решти видів палива) використовують переважно для засобів пересування (автомобілів, локомотивів, плавзасобів, літаків, ракет тощо), тому воно повинно складати достатньо малу частину об'єму і ваги засобу пересування, щоб забезпечити його високу ефективність.

Іноді вживається термін хімічне пальне щоб підкреслити той факт, що енергія виділяється в процесі хімічної реакції окиснення (горінні).

Види пального

Рідке пальне

До цього виду відносять:

та багато інших рідин, емульсій та рідких горючих сумішей

Газоподібне пальне

Це переважно стиснені гази:

та інші

Тверде пальне

Специфічний вид пального, який використовують здебільшого у твердопаливних ракетних двигунах:

Альтернативне пальне

Цікаві факти

  • Не в кожній мові розрізняються терміни пальне і паливо, зокрема в англійській (fuel) і польській (paliwo) означають, як паливо, так і пальне. Поняття паливо має ширше значення.
  • Існує також термін ядерне паливо — речовини, які виділяють енергію в процесі ядерних реакцій, яка використовується в ядерних енергетичних установках.

Див. також

Література

Джерела в інтернеті

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.