ПриватБанк

ПриватБа́нк — найбільший за розмірами активів український банк і лідер роздрібного банківського ринку України, зареєстрований 19 березня 1992 року. Ініціатором створення банку, його першим головою правління був український бізнесмен та політик Сергій Тігіпко.

Акціонерне товариство Комерційний банк «ПриватБанк»
Тип Акціонерне товариство
Ліцензія  22 від 05.10.2011 р.
Діяльність Комерційний банк
Спеціалізація Фінансові послуги
Девіз Беремо і робимо[1]
Засновано 19 березня 1992
Головний офіс  Україна, м. Дніпро,
вул. Набережна Перемоги, 50
(юридична адреса: м. Київ, вул. Грушевського, 1Д)[2]
Ключові особи Герхард Бьош
(Голова правління)
Іскі Шерон
(Голова Наглядової ради)
Власний капітал 55,664 млн грн (01.11.2021)
Активи 377034,6 млн грн (01.11.2021)
Чистий прибуток 23808,8 млн грн. (01.11.2021)
Кількість співробітників 25 300 (1.04.2017)[3]
Власник(и) Уряд України (100 %)[4]
Дочірні банки ПриватБанк (Латвія)
Аудитор Ernst & Young
Сайт privatbank.ua

Чисті активи ПриватБанку станом на 1 січня 2018 року становили 259 мільярдів гривень (19,3 % від активів усіх банків в Україні). ПриватБанк володіє другою за чисельністю мережею відділень та найбільшою мережею банкоматів і терміналів серед банків України. На початок 2018 року в мережі працювало близько 7,2 тис. банкоматів, 13,3 тис. платіжних терміналів та 141 тис. торговельних POS-терміналів. Національна мережа банківського обслуговування ПриватБанку має у своєму складі близько 2240 відділень. ПриватБанк є найбільшим емітентом і еквайром платіжних карток в Україні. На початок 2018, банком емітовано понад 30 мільйонів карток, що становить більше половини від усієї кількості випущених українськими банками платіжних карток. Банку належить система грошових переказів «PrivatMoney» та найпопулярніший в Україні інтернет-банкінг і платіжна система «Приват24». Також банк виступає екваєром електронної платіжної системи LiqPay.

ПриватБанк першим в Україні підключив Apple Pay[5].

ПриватБанку частково[6] належить однойменний дочірній банк в Латвії, а також філії в Італії, Португалії та Кіпрі. За даними британського журналу The Banker, у 2016 році ПриватБанк посідав 16-те місце в рейтингу найбільших банків Центральної та Східної Європи та 627-ме в рейтингу тoп-1000 світових банків.[7] З моменту заснування і по 2016 рік банк входив у фінансово-промислову групу «Приват» українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. 18 грудня 2016 року, через проблеми з платоспроможністю, була проведена націоналізація ПриватБанку. Відтоді установа на 100 % перебуває у державній власності. Внаслідок вливання з Державного бюджету України величезних коштів в статутний капітал банку для підтримання його платоспроможності після націоналізації, установа у 2016 році зафіксувала збитки в розмірі 135 мільярдів гривень (61,5 % від розміру усіх її активів на кінець того року) — найбільші за усю історію банківської системи України.[8] В наступному році вливання продовжувалися хоч і в менших масштабах, збитки у 2017 сягнули майже 23 мільярдів гривень.[9]

Головний офіс ПриватБанку розташований у м. Дніпро. 24 квітня 2017 року юридична адреса банку була змінена з Дніпра на Київ. Правління та всі служби головного офісу продовжують працювати в Дніпрі.[2] За класифікацією НБУ, ПриватБанк є одним з трьох системно важливих банків в Україні у 2018 році.[10]

Історія

Головний офіс Приватбанку у Дніпрі (2010)

ПриватБанк є одним з перших приватних комерційних банків, створених в Україні. Рішення про створення ПриватБанку було прийнято на засіданні його засновників від 07 лютого 1992 року.[11]

19 березня 1992 банк пройшов державну реєстрацію. Сергій Тігіпко був одним із засновників і першим головою Ради. На самому початку у ПриватБанку був тільки один офіс і кілька комп'ютерів. ПриватБанк був першим в Україні, хто представив пластикові картки і банкомати. Він також був першою фінансовою організацією в Україні, що отримала міжнародний рейтинг.

1996 року він став повноправним членом Visa International — платіжної системи і почав великомасштабну емісію пластикових карток.

1997 року ПриватБанк став першим українським банком, що отримав рейтинг Thomson BankWatch (міжнародне рейтингове агентство) і став повноправним членом платіжної системи Europay.

1998 року банк отримав свій рейтинг Fitch IBCA (міжнародне рейтингове агентство). У листопаді 1998 року банк виграв тендер і був обраний як обслуговуючий банк, уповноважений на виконання в Україні виплат швейцарського Фонду пам'яті жертв Голокосту.

1999 року ПриватБанк відкрив свою філію на Кіпрі. ПриватБанківське відділення в Нікосії стало першим українським філіалом банку, відкритим за кордоном.

2000 року банк увійшов до групи банків, уповноважених виплачувати компенсації для українських громадян, які постраждали від нацистського переслідування в роки Другої світової війни. 2000 форма власності ПриватБанку змінилася — 6 липня ПриватБанк прийняв рішення про реорганізацію банку з товариства з обмеженою відповідальністю в закрите акціонерне товариство. У зв'язку з цим, 4 вересня 2000 року був зареєстрований перший Статут Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк».

Значною подією в українській банківській системі був запуск у 2001 році системи «Приват24» — проєкту, що дав можливість клієнтам керувати своїми рахунками онлайн в режимі реального часу, виконувати регулярні платежі, переказ коштів тощо.

У лютому 2002 року ПриватБанком випускається мільйонна пластикова картка.

У 2003 році ПриватБанк був визнаний найкращим банком за якістю обслуговування клієнтів системою Western Union. У тому ж році банк отримав STP Excellence Award від Deutsche Bank, що підтвердило професіоналізм ПриватБанку в міжнародних розрахунках.

ПриватБанк став першим українським банком, що розмістив єврооблігації на суму 100 млн доларів США на європейському ринку. Крім того, ПриватБанк є першим в Україні, що отримав «B-» рейтинг агентства Standard & Poor's. Міжнародне рейтингове агентство Fitch присвоїло остаточний довгостроковий «B-» рейтинг єврооблігацій ПриватБанку.

За рішенням акціонерів на засіданні 30 квітня 2009 року діяльність банку була приведена у відповідність із Законом України «Про акціонерні товариства»: відповідні зміни були внесені до Статуту Банку, і тип акціонерної компанії був змінений з закритого на публічний. Крім того, назву банку було змінено на Публічне акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк». Ці зміни набрали чинності 21 липня 2009 року.

2010 року банк ініціював створення благодійного фонду «Допомагати просто!»

2014 року, під час проросійських виступів на сході і півдні України, ПриватБанк та один з його власників олігарх Ігор Коломойський заявляли про проукраїнську позицію. Як наслідок, керівництво банку заявляло про тиск з боку Центробанку Росії на дочірній російський Москомприватбанк, який зрештою було вирішено продати.[12].

За даними рейтингу громадських уподобань «Фаворити Успіху — 2014» був визнаний абсолютним переможцем у номінації «Банк року»[13].

28 вересня 2015 року рейтингове агентство Standard&Poor's підвищило довгостроковий і короткостроковий рейтинги Приватбанку в іноземній валюті з «SD» до «СС/С» (емітент відчуває серйозні труднощі із виплатами за борговими зобов'язаннями). Підвищення рейтингів ПриватБанку обумовлено укладенням угоди з власниками єврооблігацій у розмірі 200 млн доларів, що підлягають погашенню 23 вересня 2015 р., про продовження терміну обігу цих цінних паперів до 15 січня 2016 року (із можливістю продовження терміну обігу до 2018 р.)[14].

На початку березня 2018 року кількість POS-терміналів ПриватБанку, що приймають оплату пластиковими картками в торгово-сервісних точках України, збільшилась до 150 тисяч. Як повідомили в банку, з початку року в мережі еквайрингу зросла частка малих та середніх торгових точок, на які припадає понад 120 тисяч працюючих POS терміналів. Ще близько 30 тисяч терміналів встановлено банком на касах великих торговельних мереж[15].

Націоналізація

Чутки про націоналізацію Приватбанку ходили довгий час і особливо посилилися восени 2016 року. Причинами називалися сумніви щодо докапіталізації установи її акціонерами як цього вимагав Національний банк України. Спочатку пресслужба та керівництво банку заявляли про сплановані інформаційні атаки на установу.[16] Однак ввечері 18 грудня, на спеціальному засіданні, Уряд України (беручи до уваги також результати засідання Ради національної безпеки і оборони України) прийняв офіційне рішення про перехід 100 % акцій банку у власність Держави в особі Міністерства фінансів.[17]

На пресконференції наступного дня, голова НБУ, Валерія Гонтарева, повідомила що основною проблемою банку стала невиважена кредитна політика, зокрема перевищення частки кредитування пов'язаних осіб. Це викликало брак капіталу в 148 мільярдів гривень з яких банк накопичив лише 32 млрд, решту акціонери не стали вливати. Через те після націоналізації Держава з бюджету повинна буде влити в установу від 116 до 148 мільярдів гривень.[18][19] Міністр фінансів Олександр Данилюк додав, що зараз для банку підбирають нове керівництво, в яке повинні увійти «світові фахівці в банківській сфері, а також представники міжнародних організацій».[20] Відомо, що новим головою стане ексміністр фінансів Олександр Шлапак.[21] Також Данилюк зазначив, що після завершення процесу переходу банку у державну власність та стабілізації його роботи, ПриватБанк планують знову продати приватному інвестору.[22]

Рішення про націоналізацію було прийняте з огляду на системну важливість Приватбанку. Якби такі проблеми були в іншому банку, то він, за процедурою, повинен був би бути визнаний неплатоспроможним, і пізніше (в разі неприходу нового інвестора) відправлений на ліквідацію. Також це вимагав Міжнародний валютний фонд як умову для продовження кредитування України.[23]

Чутки про націоналізацію викликали великий ажіотаж серед його клієнтів. За словами голови правління, Олександра Дубілета, в останні дні його клієнти щодня знімали з рахунків по 2 млрд гривень, що було рекордом для установи.[24]

Вулиця Городоцька, Львів

24 квітня 2017 року юридична адреса банку була змінена з Дніпра на Київ. Правління та всі служби головного офісу банку продовжують працювати в Дніпрі, фактична адреса головного банку не змінилася. За повідомленням пресслужби банку, нова юридична адреса була прийнята з урахуванням фактичного місцезнаходження його акціонера — Міністерства фінансів, Наглядової ради і дозволить оптимізувати кореспонденцію та комунікації з державними органами.[2]

У травні 2021 року Банк Англії визнав рішення НБУ щодо націоналізації ПриватБанку[25].

Кібератака 2022 року

15 лютого 2022 в результаті масованої кібератаки кілька годин не працювали сайти ПриватБанку та Ощадбанку, сайт МВС та низка інших сайтів.[26][27]

Розслідування

Зловживання попередніх власників

Станом на 2015 рік, за даними видання «Дзеркало тижня», левова частка кредитів, виданих банком, йшла на фінансування бізнесу групи «Приват» в Дніпропетровській області та на Кіпрі. Фактично, банк виступав своєрідним «пилососом» для залучення ресурсів у бізнеси його співвласників (так зване «Інсайдерське кредитування»). Це підсилювало монополізацію та олігархізацію української економіки, а також збільшувало ймовірність банкрутства установи, оскільки її доля потрапляла у залежність лише від 2-3 осіб.[28][29]

За даними видання «Наші гроші», влітку 2014 року ПриватБанк вивів закордон сумнівними шляхами 1,8 млрд доларів США, що вплинуло на обвал курсу гривні.[30][31] В серпні 2016 повідомлялося про розслідування цих зловживань ОГП, який зазначив що йдеться про кошти видані Нацбанком для рефінансування Приватбанку. В разі доведення цих підозр банку загрожуватимуть багатомільярдні штрафи.[32]

У жовтні 2017 року, зі слів посадовців НБУ, задля відшкодування частини збитків завданих державі ПБ мав виставити на продаж непрофільні для себе активи: «Буковель», будівлю телеканалу «1+1» в Києві і літаки авіакомпанії МАУ.[33]

Генпрокуратура, НАБУ та САП розслідують кілька справ, пов'язаних із ПриватБанком[34].

Згідно з меморандумом з Міжнародним валютним фондом, до середини вересня 2017 року має завершитися forensic-аудит компанією Kroll (розслідування економічних операцій) для визначення, чи мали місце правопорушення або неналежна банківська практика в період до націоналізації «ПриватБанку»[35].

Спроба скасування націоналізації і дії попередніх власників

17 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва скасував націоналізацію ПриватБанку, НБУ буде оскаржувати.[36] 19 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Ігоря Коломойського у справі про націоналізацію ПриватБанку. Зокрема суд скасував ключове рішення Національного банку щодо визначення переліку пов'язаних з ПриватБанком осіб.[37]

15 жовтня банк отримав перемогу в Апеляційному суді Англії та Уельсу проти Коломойського та Боголюбова, згідно з рішенням суду всесвітній арешт активів олігархів буде збережено. Окрім того, судом встановлено, що банк має право вимагати повного відшкодування 1,9 млрд $ (з відсотками — 3 млрд $), як було заявлено у вимогах[38].

22 лютого 2021 року в Борисполі під час операції МВС було посаджено рейс з Дніпра, на борту якого був колишній перший заступник голови правління банку Володимир Яценко, співвласник компанії Фінтех Бенд (розробник онлайн-банку Monobank[39]). За часи роботи в ПриватБанку до націоналізації, Яценко відповідав за корпоративний VIP-бізнес. НАБУ видала підозру «колишньому заступнику голови правління банку», при цьому не називаючи його імені[40]. За даними ОГП, підозрюваний отримав інформацію про планування щодо підозри і хотів втекти до Відня[41].

22 лютого прокуратура видала підозру трьом колишнім керівникам ПриватБанку[42].

Загальна інформація

Приватбанк у Кропивницькому (2008)

АТ КБ «Приватбанк» — найбільший український універсальний комерційний банк, що здійснює свою діяльність на основі ліцензії Національного Банку України № 22 від 5 жовтня 2011 року, орієнтований на обслуговування приватних осіб і корпоративних клієнтів всіх форм власності, входить до переліку системних банків України, має один з найбільших обсягів капіталу і чистих активів. За оцінкою експертів журналів Euromoney і Global Finance у 1999 році АТ КБ «Приватбанк» був визнаний найкращим українським банком в номінації найкращих банків на ринках, що розвиваються. У банківській системі України «Приватбанк» належить до групи нових комерційних банків, так званих банків «другої хвилі», на відміну від державних банків першої хвилі. За восьмилітній період свого існування банк добився лідерських позицій на ринку банківських послуг України за рахунок збільшення частки ринку, підвищення ефективності діяльності, постійного підвищення надійності, збільшення конкурентоспроможності і комплексності надання банківських продуктів для своїх клієнтів. Досягти цього удалося спільною роботою згуртованого колективу банку на базі прогресивної системи менеджменту і передових банківських технологій.

25 квітня 2017 року міжнародне рейтингове агентство S&P повідомило про підвищення кредитних рейтингів «ПриватБанку» з «SD» до «ССС+/С», та зазначило прогноз за рейтингами банку — «стабільний». За даними S&P, підвищення рейтингу пов'язане з успішним завершенням банком та урядом України процесу докапіталізації, а також тим, що «ПриватБанк» обслуговує свої зобов'язання вчасно та в повному обсязі. Прогноз «стабільний» відображає очікування агентства щодо того, що уряд надасть підтримку нещодавно націоналізованому банку[43].

4 липня 2018 року ПриватБанк (Київ) і компанія UnionPay International (КНР) підписали меморандум про стратегічне партнерство. UnionPay International (UPI) є дочірньою компанією China UnionPay, національної платіжної системи Китаю і найбільшої міжнародної платіжної системи у світі за обсягом операцій і випущених платіжних карток. Україна стане 170 країною світу, в якій розвиватиметься сервіс обслуговування карток UnionPay. Як повідомив П.Крумханзл (Голова правління ПриватБанку), на першому етапі ПриватБанк у рамках співпраці з UnionPay розглядає можливість запуску в 2019 році обслуговування карток платіжної системи UnionPay International у банкоматах і платіжних терміналах банку. Крім того, банк та UnionPay планують розробку спільних інноваційних платіжних продуктів.[44]

ПриватБанк є лідером банківського ринку країни і найбільшим банком з українським капіталом. Стратегія банку спрямована на перехід від обслуговування у відділеннях банку до ідеології навчання клієнтів використанню дистанційних інструментів банківського обслуговування. У 2015 році MasterCard назвала ПриватБанк найбільшим банком у Східній Європі за кількістю емітованих карток Maestro/MasterCard. Станом на кінець 2014 року в обігу знаходилось понад 30 мільйонів таких карток ПриватБанку. Також ПриватБанк посідає перше місце в регіоні за еквайрингом цих карток, забезпечуючи їх прийом у понад 76 тис. торгових точках.[45]

Клієнти

Картка «Універсальна» від ПриватБанку

Основну частину корпоративних клієнтів, що обслуговуються банком, складають підприємства малого і середнього бізнесу. При цьому значну частку вжитку банківських продуктів забезпечують крупні фінансові і промислові корпорації. Особлива увага приділяється обслуговуванню компаній, що мають широку мережу структурних підрозділів, — мережевих корпорацій.

Галузева характеристика клієнтської бази банку свідчить, що велику частину складають підприємства, основний вид діяльності яких торгівля і комерційна діяльність. Значну частку серед корпоративних клієнтів становлять підприємства харчової, транспортної, сільськогосподарської і будівельної галузей.

У ході дослідження ринку банківських послуг у 2008 році, проведеного компанією GfK Ukraine, 23,3 % жителів України назвали «ПриватБанк» найпривабливішим для себе українським банком. «ПриватБанк» також є найбільш популярним і впізнаваним банківським брендом України — 64 % жителів країни знають «ПриватБанк» без підказки. Банк також був лідером серед українських комерційних банків за кількістю клієнтів: його послугами користувалися понад 23 % населення України. Банк обслуговував 334 тисячі корпоративних клієнтів, приватних підприємців — 347 тисяч і понад 12,5 мільйонів рахунків фізичних осіб. Обсяг залучених банком коштів юридичних осіб на 1 січня 2009 року становив 20,7 млрд гривень, у тому числі депозитний портфель юридичних осіб — 12,430 млрд гривень. Обсяг коштів фізичних осіб залучених ПриватБанком на 1 січня 2009 року становив 32,754 млрд гривень, у тому числі депозитний портфель фізичних осіб — 27,1 млрд.

У 2009 році Global Finance сьомий рік поспіль визнає «ПриватБанк» найкращим банком в Україні, так само як й інші впливові видання у різні роки віддавали ПриватБанку звання «The Bank of Year» (журнал «The Banker») та «Найкращий банк» (журнал «Euromoney»). ПриватБанк є учасником системи гарантування вкладів населення. Відповідно до Закону України «Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 639-VI від 30 жовтня 2008 року, розмір повернення коштів за вкладами, враховуючи відсотки, за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з 5 листопада 2008 року було збільшено до 150 тис. гривень. На сьогодні цей ліміт становить 200 тис. гривень.

Інновації

ПриватБанк відомий своїми інноваціями. Так, ще на початку 2000-х років. (після запуску системи «Приват24» у 2001) банк став одним із перших у світі, що почав використовувати одноразові динамічні SMS-паролі. Серед останніх нововведень інтернет-банкінгу — можливість входу через QR-код,[46] а до кінця 2014 року ПриватБанк планував вперше у світі запровадити вхід через голосову ідентифікацію.[47]

На початку травня 2014 року на форумі банківських інновацій FinovateSpring 2014 в місті Сан-Хосе, Каліфорнія, команда ПриватБанку представила перший у світі безконтактний Android-банкомат. Новий банкомат дозволяє для зняття грошей використовувати замість типової клавіатури смартфон або Google Glass. За підсумками голосування журі, topless-банкомат ПриватБанку було визнано переможцем FinovateSpring 2014, а його оригінальна презентація отримала приз Best of Show.[48]

У травні 2014 року ПриватБанк перевів усіх своїх співробітників, що обслуговують клієнтів, на iPad. Як повідомили в банку, у відділеннях працюють понад 8 тис. iPad зі спеціальними фінансовими додатками банку. Використання мобільних планшетів дозволить обслуговувати клієнтів оперативніше та без черг.[49][50]

ПриватБанк належить до найбільших розробників мобільних платіжних додатків в Україні. Окрім «Приват24» існують інші різноманітні додатки серед яких iPay (дозволяє приймати до оплати картки Visa та MasterCard з мобільного телефону, планшета та персонального комп'ютера), SendMoney (додаток для швидкого переказу грошей на картки з голосовим керуванням і автоматичним запам'ятовуванням шаблонів), «ФотоКасса» (додаток для оплати рахунків за допомогою фотокамери телефону) та інші.[51]

У серпні 2015 року ПриватБанк став першим українським банком, який зареєстровано в новій доменній зоні .bank[52].

2016 року ПриватБанк посів перше місце в рейтингу інноваційних компаній України за версією сайту forbes.net.ua.[53]

15 травня 2018 року спільно з компанією «Apple» запровадив систему NFC оплати «Apple Pay», а до того з компанією Google — «Google Pay».

Основні фінансові показники

За офіційними даними Національного банку України:[54][55] [56]

За 2021 рік "Приватбанк" отримав прибуток у розмірі 35,050 мільярдів гривень.[57]

Рік Власний капітал, млрд грн.
(на кінець року)
Загальні активи, млрд грн.
(на кінець року)
Чистий прибуток, млн грн.
(за рік)
2021 376 577 21 212,000 (станом на вересень)
2020 334 570 24 302,000
2019 281 637 32 609,000
2018 256 100 12 520,000[58]
2017 25,607 259,061 - 22 965,913
2016 12,664 220,017 - 135 928,838
2015 27,487 264,886 216,121
2014 22,696 204,585 749,036
2013 20,311 214,490 1 873,391
2012 18,300 172,428 1 532,760
2011 16,746 145,118 1 425,816
2010 11,879 113,437 1 370,179
2009 10,270 86,066 1 050,489
2008 8,195 80,165 1 291,776
2007 5,388 56,211 1 534,162
2006 3,288 33,777 506,208
2005 2,272 22,058 475,654
2004 1,465 14,713 164,842
2003 0,955 9,842 60,549
2002 0,549 6,811 150,879

Структура власності

Станом на 1 січня 2018 року акціонерами банку є (за кінцевою сукупною часткою):[4]

# Власник Акцій Відсоток акцій
1
Уряд України в особі Міністерства фінансів100 %

Станом на 1 січня 2016 року (до націоналізації) акціонерами банку були Ігор Коломойський (49,99 % акцій), Геннадій Боголюбов (41,58 %), Олександр Дубілет (2,72 %), Новiков Тимур Юрiйович (1,36 %) та ще 17 осіб (кожен з часткою меншою за 0,33 %).[59]

Державний «ПриватБанк», у зв'язку зі зміною типу акціонерного товариства змінив офіційне найменування Публічне акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» на Приватне акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк». Реорганізація форми акціонерного товариства і найменування пов'язана зі змінами у законодавстві України, яке з початку 2018 року ввела додаткові вимоги для публічних акціонерних товариств[60].

Керівництво банку

Виконавчим органом банку, який здійснює керування його поточною діяльністю, є Правління банку, що вибирається Наглядовою радою строком на 3 роки. Крім того, існують два комітети: Кредитний (визначає загальну кредитну політику банку, аналізуючи можливі ризики з роздрібних видів операцій і формуючи структуру кредитного процесу) та Бюджетний (займається питаннями планування, оптимізації та контролю процесу придбання ресурсів, необхідних для реалізації стратегії банку, керуючи розподілом доходів і витрат між підрозділами). Діяльністю Правління банку керує Голова правління банку — чеський банкір Петр Крумханзл. Головою Наглядової ради є турецький фінансист Енгін Акчакоча.[61]

Правління

 • Петр Крумханзл — Голова правління ПриватБанку (посаду обіймає з січня 2018 року[62]);
 • Пахачук Галина Данилівна — перший заступник голови правління;
 • Сергєєв Олег Миколайович — перший заступник голови правління;
 • Дрелінг Олександр Геннадійович — заступник голови правління;
 • Харитич Сергій Володимирович — член правління, керівник напрямку електронного бізнесу;
 • Ярмоленко Валентина Василівна — головний бухгалтер.

Наглядова Рада

 • Енгін Акчакоча — Голова Наглядової ради (з січня 2017[63]);
 • Франсіс Маліж — член Наглядової ради;
 • Оксана Маркарова — член Наглядової ради;
 • Артем Шевальов — член Наглядової ради;
 • Андреа Манетта — член Наглядової ради.
 • Стівен Сіліг — член Наглядової ради.
 • Сергій Олексієнко — член Наглядової ради.
 • Сульжик Роман Миколайович  — член Наглядової ради.

Міжнародна група

ПриватБанку належить однойменний дочірній банк в Латвії, філії в Італії, Португалії, Кіпрі та представництва у Китаї, Казахстані, Іспанії і Великій Британії.[64] Раніше в групу входили дочірні банки в Росії та Грузії (див. Москомприватбанк та ПриватБанк (Грузія)), які були продані в 2014 та 2015 роках відповідно.

10 серпня 2016 року повідомлялося про початок процедури закриття Центробанком Італії філії ПриватБанку у цій країні через звинувачення у відмиванні грошей.[65]

31 жовтня 2016 року Центральний банк Кіпру оштрафував на більш ніж 1,5 млн євро філію ПриватБанку у цій країні знову ж таки через звинувачення у відмиванні грошей. Цей штраф став найбільшим в історії Кіпру застосованим Центральним банком щодо комерційного банку за недотримання правил боротьби з відмиванням грошей.[66]

Див. також

Примітки

 1. Про Банк. privatbank.ua (укр.). Процитовано 27 грудня 2020.
 2. ПриватБанк змінив юридичну прописку Архівовано 25 квітня 2017 у Wayback Machine. // privatbank.ua, 24 квітня 2017
 3. ПриватБанк закінчив І квартал з прибутком 2,5 млрд грн // mind.ua, 11.05.2017
 4. Структура власності ПАТ «Приватбанк» bank.gov.ua
 5. ПриватБанк першим в Україні підключить Apple Pay — Фінансовий клуб
 6. Почему Украине досталось меньше половины Приватбанка Латвия. LB.ua. Процитовано 13 серпня 2019.
 7. ПриватБанк увійшов у топ-25 найбільших банків Центральної та Східної Європи Архівовано 18 вересня 2016 у Wayback Machine. privatbank.ua, 14 липня 2016
 8. ПриватБанк став найбільш збитковим за всю історію банківської системи Еспресо TV, 9.02.2017
 9. Національний банк укотре залишив незмінним перелік системно важливих банків // bank.gov.ua, 21.03.2018
 10. ПриватБанк. LIGA. Процитовано 16 лютого 2020.
 11. Коломойський продає російську «дочку» Бінбанку // Українська правда, 2 квітня 2014
 12. Переможці рейтингу «Фаворити Успіху — 2014» // favor.com.ua
 13. S&P підвищив рейтинги Приватбанку. ukranews.com. Українські новини. 28 вересня 2015.
 14. ПриватБанк збільшив мережу cashless до 150 тисяч (укр.). Архів оригіналу за 5 березня 2018. Процитовано 4 березня 2018.
 15. У «Приватбанку» кажуть, що розмови про націоналізацію — атака на банк // Українська правда, 14.12.2016
 16. Приватбанк переходить у власність держави // korrespondent.net, 19.12.2016
 17. Гонтарева: У ПриватБанку брак капіталу // korrespondent.net, 19.12.2016
 18. Держава вкладе в Приват понад сто мільярдів // korrespondent.net, 19.12.2016
 19. Для ПриватБанку створять наглядову раду // korrespondent.net, 19.12.2016
 20. Обіцяв долар по 12. Хто керуватиме Приватом // korrespondent.net, 19.12.2016
 21. Після націоналізації Приватбанк обіцяють продати // korrespondent.net, 19.12.2016
 22. Націоналізація ПриватБанку потрібна для траншу МВФ — Мінфін // korrespondent.net, 19.12.2016
 23. «ПриватБанк» заявив, що в останні тижні його клієнти щодня знімали з рахунків по ₴2 млрд // zaxid.net, 19.12.2016
 24. Банк Англії визнав процедуру націоналізації ПриватБанку у 2016 році. РБК-Украина (рос.). Процитовано 14 травня 2021.
 25. Сайти банків та міністерства зазнали небувалої за потужністю кібератаки, УП, 15 лютого 2022
 26. США готові допомогти Україні в розслідуванні масштабної кібератаки – ЗМІ, УП, 15 лютого 2022
 27. Левову частку кредитів Приватбанку видано структурам «Привату» в Дніпропетровській області та на Кіпрі // Дзеркало тижня, 4 квітня 2015
 28. Чого чекати від ПриватБанку // forbes.net.ua, 8 квітня 2015
 29. Нацбанк не помітив мільярдів «Привату» nashigroshi.org, 5 лютого 2015
 30. «Прокладки», через які з «Приватбанку» за три місяці вивели $1,8 мільярда // nashigroshi.org, 5 лютого 2015
 31. ГПУ розслідує мільярдні розкрадання в Приватбанку // korrespondent.net, 8 серпня 2016
 32. Приватбанк має продати «Буковель», будівлю «1+1», літаки МАУ — НБУ. www.epravda.com.ua. Українська правда. 9 жовтня 2017. Процитовано 9 жовтня 2017.
 33. ГПУ и НАБУ взялись за Приватбанк. Арестовано имущество, готовятся подозрения // epravda.com.ua, 03.07.2017
 34. Ernst&Young подтвердило низкое качество кредитного портфеля ПриватБанка[недоступне посилання з липня 2019] // Interfax.com.ua, 26.06.2017
 35. Суд задовольнив позов Коломойського у справі про націоналізацію ПриватБанку. НБУ оскаржить рішення. Громадське телебачення. 17 квітня 2019. Процитовано 17 квітня 2019.
 36. Суд ухвалив ще одне рішення щодо націоналізації ПриватБанку на користь Коломойського. https://hromadske.ua/. Громадське телебачення. 19 квітня 2019. Процитовано 19 квітня 2019.
 37. “ПриватБанк” виграв апеляцію у Коломойського в Лондонському суді. Новинарня (укр.). 15 жовтня 2019. Процитовано 15 жовтня 2019.
 38. Справа ПриватБанку: в "Борисполі" посадили літак, проходить спецоперація. РБК-Украина (рос.). Процитовано 23 лютого 2021.
 39. Справа Приватбанку. Що відомо про спецоперацію в "Борисполі". РБК-Украина (рос.). Процитовано 23 лютого 2021.
 40. Справа ПриватБанку: фігурант хотів втекти до Австрії, був "злив" інформації. РБК-Украина (рос.). Процитовано 23 лютого 2021.
 41. Справа "ПриватБанку": трьом екс-менеджерам повідомили про підозру. РБК-Украина (рос.). Процитовано 23 лютого 2021.
 42. S&P підвищило кредитний рейтинг ПриватБанку // espresso.tv', 26.04.2017
 43. InterFax-Україна. ПриватБанк і UnionPay International домовилися про стратегічне партнерство (ua). Процитовано 5 липня 2018.
 44. ПриватБанк має найбільшу у Східній Європі кількість карток MasterCard® і Maestro® в обігу за результатами 2014 року[недоступне посилання з липня 2019] // ПриватБанк, 20.04.2015
 45. ПриватБанк. Про банк Архівовано 30 липня 2013 у Wayback Machine., 27.08.2014
 46. Приват24 буде телефонувати клієнтам, які не отримали пароль для входу Архівовано 3 вересня 2014 у Wayback Machine. privatbank.ua, 20 Червня 2014
 47. Topless-банкомат ПриватБанку став хітом Finovate 2014 Архівовано 3 вересня 2014 у Wayback Machine. // privatbank.ua, 6 травня 2014
 48. ПриватБанк перевів усіх своїх співробітників на iPad Архівовано 3 вересня 2014 у Wayback Machine. // privatbank.ua, 29 травня 2014
 49. ПриватБанк бореться з чергами і вчить клієнтів Інтернет-банкінгу за допомогою iPad // 24 канал, 11.06.2014
 50. Мобільні додатки ПриватБанку Архівовано 22 серпня 2014 у Wayback Machine. // privatbank.ua
 51. ПриватБанк першим з українських банків став privat.bank Архівовано 16 серпня 2016 у Wayback Machine. // ПриватБанк, 5 серпня 2015]
 52. Врятувати майбутнє: перший рейтинг інноваційних компаній України // forbes.net.ua, 25 травня 2016
 53. Показники банківської системи України bank.gov.ua, процитовано: 19.04.2018
 54. https://www.slovoidilo.ua/2021/11/22/infografika/finansy/diyalnist-pryvatbanku-yaki-finansovi-rezultaty-pokazuvaly-kerivnyky
 55. https://minfin.com.ua/ua/company/privatbank/rating/?date=2019-04-01
 56. Який банк в Україні заробив найбільше за 2021 рік: дані НБУ. 24 Канал (укр.). Процитовано 8 лютого 2022.
 57. Державний ПриватБанк отримав рекордний прибуток. РБК-Украина (рос.). Процитовано 9 жовтня 2019.
 58. Структура власності ПАТ «Приватбанк» станом на 1.01.2016 // bank.gov.ua
 59. [https: www.segodnya.ua/economics/enews/privatbank-smenil-oficialnoe-nazvanie-1147702.html ПриватБанк змінив офіційну назву] // Сегодня, 18 червня 2018 (рос.)
 60. Корпоративне управління // privatbank.ua, 19.04.2018
 61. ПриватБанк очолить чеський банкір // korrespondent.net, 10 січня 2018
 62. Енгін Акчакоча став головою наглядової ради ПриватБанку // rbc.ua, 18.01.2017
 63. Виїжджаючим за кордон // privatbank.ua, 22.07.2016
 64. В Італії філію ПриватБанку звинуватили у відмиванні грошей // korrespondent.net, 10 серпня 2016
 65. Кіпрський PrivatBank оштрафований за «брудні гроші» // finance.ua, 01.11.2016.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.