Cephalophus jentinki

Cephalophus jentinki або Дуїкер Джентінка, також відомий як гіді-гіді в Кріо і кайкуловулей в Менде — вид парнокопитних ссавців родини Бикові (Bovidae). Це невелика антилопа, що живе у лісах південної Ліберії, південно-західного Кот-д'Івуару, а також окремими популяціями в Сьєрра-Леоне. Названий на честь Фредерікуса Джентінка, нідерландського зоолога.

?
Cephalophus jentinki

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)
Родина: Бикові (Bovidae)
Підродина: Дуїкерові (Cephalophinae)
Рід: Дуїкер (Cephalophus)
Вид: Cephalophus jentinki
Cephalophus jentinki
Thomas, 1892
Посилання
Вікісховище: Cephalophus jentinki
EOL: 328713
ITIS: 625164
МСОП: 4140
NCBI: 129225
Fossilworks: 149557

Дуїкер Джентінка висотою в середньому 80 см в плечах, і важить около 70 кг, що робить його одним із найбільших серед дуїкерів. Голова і шия темного кольору, решта тіла світло-сіра. Біла смуга проходить плечима між цими двома кольорами і поєднується з білим животом. Ці антилопи мають довгі тонкі роги, вони трохи загинаються на кінцях і мають довжину від 14 до 21 см.

Дуїкери Джентінка живуть в густих тропічних лісах, де їдять фрукти, листя, квіти, а також пагони, корінці. Дошкуляючи фермерам, воли ласують пальмовими горіхами, манго і какао-бобами. Вони ведуть нічний спосіб життя і ховаються вдень в густих заростях.

Вперше були визнані окремим видом в 1884 році, аде не були описані до 1892. Потім їх не спостерігали в природі аж до 1948 року, коли в Ліберії знайшли череп. З 1960 за дуїкерами Джентінка ведеться спостереження.

Немає точних відомостей про чисельність виду. В 1999 було підраховано, що в природі знаходяться приблизно 3500 дуїкерів Джентінка, але в наступному році припустили, що їх, скоріш за все, залишилось менше 2000. Їм загрожують знищення середовищ проживання і промислове полювання.[1]

Примітки

  1. Ellis, Richard (2004). No Turning Back: The Life and Death of Animal Species. New York: Harper Perennial. с. 261. ISBN 0-06-055804-0.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.