Cercopithecus pogonias

Cercopithecus pogonias (Мавпа чубата) — вид приматів з роду Мавпа (Cercopithecus) родини Мавпові (Cercopithecidae).

?
Cercopithecus pogonias

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Мавпа (Cercopithecus)
Вид: C. pogonias
Cercopithecus pogonias
(Bennett, 1833)

Посилання
Вікісховище: Cercopithecus pogonias
Віківиди: Cercopithecus pogonias
EOL: 128439
ITIS: 573010
МСОП: 92411527
NCBI: 102108

Опис

В даний час цей вид включає в себе сім різних підвидів, які розрізняються місцем проживання і, в малій мірі, зовнішнім виглядом. Тим не менш, вони, як правило мають дрібно плямисте коричневий і сіре хутро, яке стає чорним на низу кінцівках і на нижній частині довгого хвоста. Круп, живіт і внутрішні поверхні ніг золотисто-жовті. Область навколо очей синя, морда рожева. Хутро навколо лиця жовтого кольору і характерними є широкі чорні смуги від кутів очей до вух і через середину лоба, де темне хутро утворює невеликий гребінь. Самці мають довжину тіла 50-66 см, самиці максимум 46 см. Хвіст 50-87 см. Вага коливається в межах 2-6 кг, самці важчі.

Поширення

Країни поширення: Ангола, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Конго, Демократична Республіка Конго, Екваторіальна Гвінея, Габон, Нігерія, Руанда, Уганда. Проживає до висоти приблизно 1250 м над рівнем моря. Пов'язаний з низовинними тропічними лісами, особливо первинними високими лісами, але також можуть бути знайдені в зрілих вторинних лісах передгірних і гірських лісах.

Стиль життя

Вид денний і деревний. Живе в групах від 8 до 20 тварин, як правило, у складі одного самця, кількох самиць і потомства. Живуть високо під пологом лісу. C. pogonias є гнучким видом, здатним стрибати на великі відстані між деревами. Групи дуже галасливі. Взагалі, тільки домінуючі самці здатні створювати групи, тому більшість самців ведуть самотнє життя з обмеженим соціальним контактом. Може вступати в асоціацію з іншими видами. Раціон в основному складається з фруктів, але комахи також часто споживаються, разом з невеликими кількостями листя. На відміну від більшості мавп, популяції C. pogonias в північних частинах ареалу роблять довгі міграції, щоб знайти сезонно рясні запаси продовольства.

Розмноження, ймовірно, відбудеться протягом року, самиці народжують одне маля після періоду вагітності близько п'яти місяців.

Загрози та охорона

Загрозами в частинах ареалу є знищення природного середовища існування через збезлісення, сільське господарство та людські поселення, також полювання на м'ясо є в більшій частині ареалу.

Цей вид занесений в Додаток II СІТЕС. Цей вид зустрічається в кількох природоохоронних територіях.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.