Chlorocebus aethiops

Chlorocebus aethiops (Гривета) — примат з роду Chlorocebus родини Мавпові (Cercopithecidae) з довгими білими пучками волосся з боків лиця.

?
Chlorocebus aethiops

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Chlorocebus
Вид: C. aethiops
Chlorocebus aethiops
(Linnaeus, 1758)

Посилання
Вікісховище: Chlorocebus aethiops
Віківиди: Chlorocebus aethiops
EOL: 1037707
ITIS: 552515
МСОП: 4233
NCBI: 9534
Fossilworks: 92704

Опис

C. aethiops зазвичай близько від 400 до 600 мм в довжину (голови і тіла), з хвостом від 300 до 500 мм. Вага зазвичай знаходиться в межах від 3 до 5 кг. Самці більші за самиць. Мають подовжені бакенбарди. Лице кіптяво-чорне. Лице оточене білим хутром. Хутро на спині має оливковий колір, в той час як черево має біле хутро.

Поширення

Країни: Джибуті; Еритрея; Ефіопія; Судан. Цей вид присутній в савані, рідколіссі, мозаїці луків та рідколісся, особливо поблизу річок. Це надзвичайно адаптований вид, який може жити в сільських та міських умовах.

Стиль життя

Сильно залежить від насіння акації, квітів, листя. Також харчується інжиром та іншими плодами дерев. Найбільш активні вранці та раннім вечором. Досить соціальні тварини. Вони подорожують невеликими групами і є одним з небагатьох видів, в групах яких можуть бути кілька дорослих самців. Високопоставлені самці демонструють своє місце в ієрархії, поміщаючи свій хвіст у суворо вертикальному положенні і, прогулюються повз низького рейтингу самців. Хижаки: леопарди, змії, хижі птахи, бабуїни.

Самиці народжують одне дитинча. Середній період вагітності: 162 днів. Дитинчата годуються молоком 6 місяців. Статева зрілість у самиць настає у 3 роки, в самців — у 5 років. Тривалість життя у дикій природі близько 31 року.

Загрози та охорона

Серйозних загроз нема. Це вид, занесений до Додатка II СІТЕС і класу B Африканської Конвенції про збереження природи і природних ресурсів. Він присутній у ряді охоронних територій.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.