Dasypogonaceae

Dasypogonaceae — родина однодольних рослин з клади комелінідів. Родина є ендемічною для узбережжя південної і західної Австралії (середземноморський клімат).

Dasypogonaceae
Kingia australis
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Клада: Комелініди (Commelinids)
Порядок: Пальмоцвіті (Arecales)
Родина: Dasypogonaceae
Dumort.
Роди
  • Baxteria R.Br. ex Hook.
  • Calectasia R.Br.
  • Dasypogon R.Br.
  • Kingia R.Br.
Різноманіття
4 роди, 18[1] або 20 видів[2]
Вікісховище: Dasypogonaceae

Опис

Dasypogon bromeliifolius

Ці рослини відносно ксероморфні. Вони мають кореневище або ростуть у формі дерева і мають виражений ріст у товщину. Судини ксилеми містяться лише в коренях. У судинних пучках листя є дві периферійні флоемні нитки. Листки чергуються і мають яскраво виражені піхви. Квітки потрійні. Приквітки сухі. Насіння округле зі світло-жовтою оболонкою[1].

Систематика

Dasypogonaceae — це монофілетична група. Типовий видDasypogon bromeliifolius. Dasypogonaceae належать до комелінідів, однак їхнє систематичне становище в межах клади було незрозумілим протягом тривалого часу. Саме тому вони тривалий час не були приписані до жодного порядку аж до виходу в 2016 році системи APG IV. Згідно з молекулярно-генетичними дослідженнями Dasypogonaceae безумовно, є сестринською групою до Arecaceae, тому й були розміщені у спільний порядок пальмоцвітих.

Склад родини: рід Baxteria містить 1 вид Baxteria australis, який зростає на південному заході Австралії; рід Calectasia містить 15 видів, що трапляються на південному заході й південному сході Австралії, рід Dasypogon містить 3 види, які трапляються на південному заході Австралії; рід Kingia містить 1 вид Kingia australis, який зростає на південному заході Австралії[2].

Примітки

  1. Stevens P. F. (2017). Dasypogonaceae. Angiosperm Phylogeny Website. Процитовано 31.12.2020.
  2. Dasypogonaceae. Kew Science. Процитовано 31.12.2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.