EPAM Systems

EPAM Systems — американська ІТ-компанія, виробник замовного програмного забезпечення, фахівець з консалтингу, резидент Білоруського парку високих технологій. Штаб-квартира компанії розташована у Ньютауні, а її відділення представлені в 25 країнах світу.[4]

EPAM Systems
Тип бізнес
підприємство і публічна компанія
Форма власності Limited Liability Company і публічна компанія
Галузь Аутсорсинг, індустрія програмного забезпечення, програмне забезпечення і Консалтинг
Засновано 1993
Штаб-квартира Ньютаун і Пенсільванія
Виторг 2 290 000 000 $ (2019)[1]
Співробітники 52 650 осіб (2021)[2]
Дочірні компанії
  • EPAM Systems (Belarus)d і EPAM Systems (Lithuania)d
  • Член Linux Foundation[3]
    epam.com(англ.)

    Історія

    Компанію засновано 1993 року у Принстоні однокласниками Аркадієм Добкіним, що працював у компанії SAP AG, і Леонідом Лознером. Назва компанії утворилася від «ефективного програмування для Америки» (англ. Effective Programming for America). Перші офіси були відкриті у США та Білорусі. Пізніше відкрито північноамериканський офіс в Лоренсвіллі, штат Нью-Джерсі, європейський офіс у Будапешті, а також офіси з обслуговування клієнтів у Британії, Німеччині, Російській Федерації, Казахстані, Україні, Польщі, Швеції, Швейцарії, Болгарії та Білорусі.

    Виступає партнером всеукраїнського проведення щорічного конкурсу провідних IT-спеціалістів «Ukrainian IT Award».

    Первинне розміщення акцій

    25 січня 2012 року було оголошено про підготовку до IPO на Нью-Йоркській фондовій біржі, директор Аркадій Добкін розраховував продати 2 % акцій. Акціонери планували розмістити до 14 % акцій, обсяг розміщення мав скласти 17,7 % на $ 133,2 млн[5].

    IPO відбулося 8 лютого і було оцінено аналітиками як невдале. В ході розміщення було продано 6 млн акцій (14,7 % збільшеного капіталу) за $ 72 млн, або $ 12 за папір 33 % проданих акцій — додаткова емісія. Відповідно до оцінки на IPO вартість всієї компанії склала $ 488 млн.

    У червні 2014 року капіталізація компанії зросла більш ніж в чотири рази і склала $ 2,14 млрд.[6] Капіталізація EPAM в травні 2019 склала $ 9.39 млрд.[7]

    Запуск власних продуктів

    2018 — створено InfoNgen 7.0, аналітичну платформу з елементами машинного навчання для дослідження інформації і проведення конкурентного аналізу даних з понад 200 тис. багатомовних сайтів,[8] а також Telescope AI, масштабовану модульну платформу на базі штучного інтелекту, яка допомагає бізнесу отримати всебічне уявлення про внутрішні процеси організації.

    Компанія запустила EPAM SolutionsHub — бібліотеку програмних продуктів, акселераторів і OpenSource-рішень, а також Open Source Contributor Index[9] — інструмент, який оцінює внесок комерційних компаній в розвиток рішень з відкритим вихідним кодом.

    Нагороди

    У 2019 році EPAM був удостоєний нагороди BIG Innovation Awards за розробку продукту TelescopeAI, став переможцем міжнародного конкурсу The Global SDG Awards у номінації «Якісна освіта», 12 співробітників компанії були визнані Sitecore Most Valuable Professionals (MVPs); Компанія також увійшла до списку 100 значущих компаній у сфері управління знаннями, опублікований журналом KMWorld Magazine.

    У 2018 році компанія стала володарем нагороди MediaPost Appy Award у категорії «Подорожі та туризм», а також посіла 14 місце у світовому рейтингу компаній, що беруть активну участь в Open Source проектах на GitHub.

    У 2017 році EPAM знову включений до щорічного рейтингу Forbes «25 найшвидше зростаючих публічних технологічних компаній Америки».

    Також у 2017 році EPAM увійшов до списку IAOP «The Global Outsourcing 100».

    За підсумками 2016 року EPAM посів 3-е місце у рейтингу CNews «Найбільші ІТ-компанії Росії 2016», а також 1-е місце серед розробників ПЗ у рейтингу РБК+ російських ІТ-компаній (3-е місце у загальному списку).

    У 2016 році EPAM увійшов до TOP-50 списку CRN «2016 Solution Provider 500».

    У 2015 році Forrester у своєму дослідженні виділив EPAM як одного з ключових світових постачальників послуг у галузі Agile. Експерти агентства особливо відзначили серйозні зусилля компанії з розвитку Agile-тренінгів, практик та інструментів.

    Також 2015 року, у рейтингу «Комерсанта» EPAM очолює список розробників ПЗ у Росії та входить до Топ-5 компаній російського ІТ-ринку, а також посідає 6-е місце серед найбільших консультаційних компаній у Росії

    У 2014 році EPAM названа лідером у звіті "The Forrester Wave: Software Product Development Services, Q1 2014". На думку Forrester, «EPAM випередила всіх інших постачальників щодо просування інновацій та сприяння у створенні нових інноваційних продуктів».

    У 2013 році компанія увійшла до списків Forbes «25 найшвидших технологічних компаній Америки» і «20 найшвидше технологічних зірок Америки».

    За даними "Комерсанта", за підсумками 2013 року EPAM Systems займає 10-е місце у загальному списку найбільших ІТ-компаній Росії, 1-е місце у списку розробників програмного забезпечення, а також 7-е місце у рейтингу найбільших консультаційних компаній Росії.

    За даними рейтингового агентства «Експерт РА» за підсумками 2013 року компанія очолює список провідних розробників програмного забезпечення.

    Примітки

    Посилання

    • epam.com — офіційний сайт «EPAM Systems».
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.