Gorillaz
Gorillaz — британський віртуальний музичний гурт, створений 1998 року музикантом Деймоном Алберном та художником Джеймі Хьюлеттом. Гурт складається із чотирьох анімаційних персонажів: 2D (вокал, клавішні), Мердок Ніккалс (бас-гітара, вокал), Нудл (гітара, клавішні) і Рассел Гоббс (барабани та перкусія). Ці персонажі є вигаданими і не представляють жодного реального учасника гурту.[1]
Gorillaz | |
---|---|
Основна інформація | |
Жанр | Альтернативна музика, тріп хоп, реп рок, електро, даб |
Роки | 1998 — до сьогодні |
Країна | Велика Британія |
Місто | Ессекс, Англія |
Лейбл | Parlophone Records, EMI |
Склад |
Деймон Алберн Джеймі Хьюлетт |
gorillaz.com | |
| |
Gorillaz у Вікісховищі |
Із вигаданим всесвітом персонажів можна познайомитись на вебсайті гурту, їхніх музичних відео та в інших медіа (наприклад, в коміксах). Алберн є єдиним постійним реальним учасником гурту, який записує свої композицій як правило у співпраці із іншими музикантами. Гурт виконує композиції у таких стилях як альтернативний рок[2], бритпоп[3], тріп-хоп[4], хіп-хоп[5] електро, інді-рок, даб, регі та поп.[6][7]
Дебютний однойменний альбом гурту було продано тиражем у понад 7 млн копій, що дозволило гурту увійти у Книгу рекордів Гіннеса як «Найуспішніший віртуальний гурт».[8] 2001 року гурт було номіновано на Mercury Prize, проте пізніше номінацію було знято на прохання самого гурту.[9]
Другий студійний альбом гурту Demon Days (2005) став 5 разів платиновим у Великій Британії[10] та двічі платиновий у США.[11][12] Гурт отримав багато інших нагород, серед яких одна нагорода Ґреммі, дві MTV Video Music Award, NME Awards, три MTV Europe Music Awards та дев'ять номінацій на Brit Awards.[13].
2010 року гурт випустив одразу дві студійні платівки: у березні альбом Plastic Beach і у грудні — The Fall. 18 квітня 2017 року гурт представив свій п'ятий студійний альбом Humanz.[14] 2010 року гурт дав свій перший концерт у Сирії, що того часу не потерпала від громадянської війни.
11 жовтня 2018 з'явилася інформація, що після закінчення туру під назвою «The Now Now Tour» колектив планує зробити 10-ти річну перерву. На питання про те, коли Gorillaz випустять свій наступний альбом, Деймон сказав: «Що ж, нам доведеться це зробити … Оскільки між останніми двома альбомами ми зробили зовсім маленьку перерву, тому наступний ми випустимо не раніше ніж через 10 років .. . Середина вересня 2028 року, тому приходьте і подивіться на нас вже зараз!». Однак ця інформація досі залишається неофіційною.[15]
Вигадана історія групи
2D і Мердок
Історія створення проекту досить заплутана і незвичайна. Простий англійський хлопець Стю-Пот, абсолютно схиблений на клавішних інструментах — молодший службовець в торговому центрі Дядька Сема. Його приваблює перспектива кар'єрного росту і заповітна посада регіонального менеджера.
У той же час якийсь Мердок разом з бандою друзів проникає у магазин. Його план: вкрасти декілька музичних інструментів і створити свою групу, яка б не сходила з вершин чартів і приносила величезні гроші. І ось, він за кермом, його машина пробиває скло і летить прямо через вітрину магазину. Ще удар — цього разу страждає голова Стю-Пота. У бідолахи вибите око.
Мердоку доводиться відповідати за свій вчинок тридцятьма тисячами годин примусових громадських робіт і десятою годиною щотижневого нагляду за коматозником Стю-Потом. Минуло не так багато часу і мерзенні звички Мердока знову перевертають його життя догори дригом. Недалеко від Ноттінгемської автостоянки, при спробі здійснити поворот на 360 градусів господар машини катапультує непристебнутого Стю-Пота навпростець через лобове скло автомобіля. Нещасний, природно, не має шансу уникнути зіткнення з узбіччям;вибите друге око, а в травмованій голові відбуваються серйозні зміни. І ось, перед нами був пустоокий небожитель з неймовірним «їжаком» на голові й неконтрольованим польотом думки. І, що, ймовірно, найголовніше — музичний талант теж зазнає зміни, в клавішних партіях з'являється все більше надприродного. Досконалий матеріал для популярності. Мердок змінює ім'я Стю: тепер він 2D («2 Dents», тобто «2 дірки»). Тепер Мердок потребує барабанщика.
Рассел
Повернемось на кілька років назад. У Штаті Нью-Йорк у США, Рассел — дитина із середньої сім'ї, вигнаний з своєї шикарної приватної школи через його одержимість демоном. Він знаходиться в комі протягом чотирьох років, поки складне вигнання нечистої сили не звільняє його. Russel приєднується до Brooklyn High — групи талановитих вуличних музикантів, реперів і ді-джеїв. Хіп-хоп рятує його душу. Але лише на якийсь час.
Випадкова перестрілка на нічній вулиці забирає життя всіх його друзів, і Рассел, єдиний що вижив, намагаючись оговтатися від отриманого шоку, ще лежить на бруківці, і душі всіх перестріляних корешів оселяються в його тілі. Вони стали винуватцями примарної пелени, яка не сходить з його очей, і непоганому таланту репера, хіп-хопера та ударника. Батьки перевозять його в Англію, сподіваючись, що там у нього буде тихіше життя. Але вони не знали вже відомого нам Мердока, який натрапив на Russel'a в Soho Rap Record — реп-магазині. Все інше було для нього справою техніки. Група, таким чином, складалася вже з трьох учасників.
Нудл
Тепер колектив потребував гітариста. Розмістивши оголошення в NME хлопці чекають недовго і в той же день до їх дверей доставляється коробка компанії FedEx. Без жодного попередження з надр цього самого контейнера стрибком з'являється маленька японка з гітарою в руках. Невгамовно щебечучи на незрозумілій мові, супроводжуючи свої дії відмінною гітарною партією, малятко закінчує неймовірне вітання вражаючим прийомом карате. Хлопці в шоці. Німа пауза. Володіння гітарою тут же відкинуло потребу в останньому учаснику групи.
Ось і гітаристка, і ім'я цьому диву — Нудл (укр. локшина), так як вона дуже любила локшину і рис, тим більше це все, що вона може сказати англійською. У кліпі «El Mañana» літаючий острів, на якому вона перебувала, був розстріляний гелікоптерами. Острів падає, розбивається. Нудл ніяк не змогла вижити, але через деякий час, через п'ять років, Нудл знову з'являється у кліпі «On Melancholy Hill» як пасажир корабля у масці з метеликом.
Склад групи
- Мердок Ніккалс (Murdoc Niccals) — бас-гітара
- 2D — вокал, клавіші
- Рассел Хоббс (Russel Hobbs) — ударні, перкусія, DJ
- Нудл (Noodle) — бек-вокал, гітара
Дискографія
- Gorillaz (2001)
- Demon Days (2005)
- Plastic Beach (2010)
- The Fall (2011)
- Humanz (2017)
- The Now Now (2018)
- Song Machine: Episode One: Strange Timez (2020)
Нагороди та номінації
- 2001 — Перший альбом групи Gorillaz був проданий у кількості 7 мільйонів копій і внесений до Книги рекордів Гіннесса як «Найкраща віртуальна група».
- 2001 — Перший альбом групи Gorillaz був номінований на Mercury Prize 2001 року, але пізніше був знятий з номінації на прохання групи.
- 2005 — Другий альбом групи Demon Days став платиновим в Англії і подвійним платиновим у США.
- 2006 — Другий альбом групи Demon Days отримав 5 номінацій Греммі і виграв у «Найкраща поп-група з вокалістом».
- 2007 — Gorillaz і Demon Days перевищують 15 мільйонів копій.
Інша діяльність групи
- Група Gorillaz проводила «відпустку» у стінах Habbo Hotel, і кожен гравець мав можливість поспілкуватися з відомими музикантами.
- 19 січня 2017 року відбувся реліз нової пісні гурту під назвою «Hallelujah Money», записаної разом з лауреатом премії Mercury Prize Бенджаміном Клементіном, який виступив вокалістом.
- 20 березня 2017 року стало відомо, що другий альбом Demon Days вперше буде перевиданий на вінілі. Альбом пройде ремастеринг і буде розповсюджуватись серед підписників сервісу Vinyl Me, Please.
Примітки
- FEATURE: Damon and Jamie Interview. HEY HEY WE’RE THE MONKEYS!. http://gorillaz-news.livejournal.com. серпень 2001. Процитовано 29 квітня 2017.
- Gorillaz plan "Escape to Plastic Beach" world tour. http://www.independent.co.uk. 10 листопада 2014. Процитовано 29 квітня 2017.
- The Singles Collection 2001–2011. http://www.allmusic.com. Процитовано 29 квітня 2017.
- Gorillaz in his midst. http://jam.canoe.com. 20 січня 2001. Архів оригіналу за 4 березень 2016. Процитовано 29 квітня 2017.
- Gorillaz Co-Creator Jamie Hewlett Preps Retrospective Art Book. http://www.musictimes.com. Процитовано 29 квітня 2017.
- Браун, Касс (2006). Rise of the Ogre. США: Penguin. с. 43. ISBN 1-59448-931-9.
- Браун, Касс (2006). Rise of the Ogre. США: Penguin. с. 47. ISBN 1-59448-931-9.
- Gorillaz: D-Sides. http://www.inthenews.co.uk. 19 листопада 2007. Архів оригіналу за 17 січень 2010. Процитовано 29 квітня 2017.
- Mercury Music Prize: The nominees. http://news.bbc.co.uk. 25 липня 2001. Процитовано 29 квітня 2017.
- Certified Awards Search. http://www.bpi.co.uk. 24 лютого 2006. Архів оригіналу за 17 січня 2010. Процитовано 29 квітня 2017.
- Gorillaz RIAA certifications. http://www.riaa.com. Процитовано 29 квітня 2017.
- EMI Music earns 54 Grammy nominations. http://www.emigroup.com. 8 грудня 2005. Процитовано 29 квітня 2017.
- Gorillaz BRITS Profile. http://www.brits.co.uk. 2 лютого 2012. Процитовано 29 квітня 2017.
- Gorillaz «Humanz». http://www.the-village.com.ua. 28 квітня 2017. Процитовано 29 квітня 2017.
- Gorillaz планируют сделать 10-ти летний перерыв. OutStyle (ru-RU). Процитовано 6 листопада 2018.