Inkayacu

Inkayacu — вимерлий рід пінгвінів. Мав ареал у Перу під час пізнього Еоцену, близько 36 мільйонів років тому.

?
Inkayacu
Час існування: Пізній еоцен,

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Надряд: Кілегруді (Neognathae)
Ряд: Пінгвіноподібні (Sphenisciformes)
Родина: Пінгвінові (Spheniscidae)
Рід: Inkayacu
Clarke et al., 2010
Види
  • I. paracasensis Clarke et al., 2010 typus
Посилання
Вікісховище: Inkayacu
Fossilworks: 171685

Майже повний скелет був виявлений в 2008 році. Пір'я дуже добре збереглися, так що частини клітин, які містять пігменти і відповідають за забарвлення пір'я, меланосоми, залишилися недоторканими. Це дозволило встановити, що ці пінгвіни були не чорно-білого забарвлення, як сучасні види, а мали сірі і червоно-коричневі відтінки. Назва Inkayacu походить з мови кечуа, в якому Inka означає «імператор», yacu — «вода».

Опис

Хоча він був одним з перших пінгвінів, Inkayacu нагадував сучасних родичів. Він мав крила з короткими пір'ям і мав довгий дзьоб. Inkayacu мав близько 1,5 метрів заввишки і мав вагу 55-60 кг, на відміну від найбільших сьогоденних пінгвінів імператорського пінгвіна, який має 1,2 м заввишки[1].

У сучасних пінгвінів структура меланосом та їх розподіл в тілі тварини крім колірного фарбування впливає на пружність і жорсткість крил. Це, у свою чергу, впливає на здатність пінгвінів плавати під водою. Меланосоми, знайдені у Inkayacu, виявилися близькими до сучасних альбатросів і буревісників. Цей факт в сукупності з відновленою структурою «найбільшого з вимерлих гігантських пінгвінів» дозволив вченим встановити, що досліджений ними зразок відноситься до тієї стадії еволюції пінгвінів, коли вони тільки-тільки відмовилися від «суперництва» за повітряну територію з іншими птахами і почали освоювати прибережне і водний простір.

Див. також

Ресурси Інтернету

Посилання

  1. M., Balter (30 вересня 2010). How Penguins Got Their Water Wings. ScienceNow. Процитовано 30 вересня 2010.


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.