IntelliJ IDEA

IntelliJ IDEA — комерційне інтегроване середовище розробки для різних мов програмування (Java, Python, Scala, PHP та ін.[4]) від компанії JetBrains. Система поставляється у вигляді урізаної по функціональності безкоштовної версії «Community Edition» і повнофункціональної комерційної версії «Ultimate Edition», для якої активні розробники відкритих проектів мають можливість отримати безкоштовну ліцензію. Сирцеві тексти Community-версії поширюються рамках ліцензії Apache 2.0. Бінарні збірки підготовлені для Linux, Mac OS X і Windows.

IntelliJ IDEA
Тип інтегроване середовище розробки[1]
Розробник JetBrains[2]
Стабільний випуск 2019.1 (27 березня 2019 (2019-03-27))
Платформа Віртуальна машина Java
Операційна система Багатоплатформне
GNU фреймворк Swing
Мова програмування Java
Ліцензія Apache License, Version 2.0d і trial[3]
Вебсайт jetbrains.com/idea/

 IntelliJ IDEA у Вікісховищі

Історія

Перша версія IntelliJ IDEA з'явилася у січні 2001 року й швидко здобула популярність, як перша Java IDE із широким набором інтегрованих інструментів для рефакторингу[5], що дозволяла програмістам швидко реорганізовувати сирцевий код програм. Дизайн середовища орієнтовано на продуктивність праці програмістів, дозволяючи їм сконцентруватися на розробці функціональності, тоді як IntelliJ IDEA бере на себе виконання рутинних операцій.

Починаючи з шостої версії продукту IntelliJ IDEA надає інтегрований інструментарій для розробки графічного користувацького інтерфейсу.

З версії 9.0 є безкоштовний варіант Community Edition з відкритими кодами. Сирцеві коди відкритої версії IntelliJ IDEA Community Edition поширюються рамках ліцензії Apache 2.0. Бінарні пакунки підготовлені для Linux, Mac OS X і Windows.

До складу IntelliJ IDEA включені напрацювання, створені в результаті спільної роботи з компанією Google, яка використовувала IntelliJ IDEA як базис для свого нового відкритого середовища розробки Android Studio.[6] Завдяки співпраці істотно розширені штатні можливості IntelliJ IDEA з розробки застосунків для платформи Android.

Системні вимоги[7]

Windows OS X Linux
Версія ОС Microsoft Windows 10/8/7/Vista/2003/XP (включаючи 64-bit) Mac OS X 10.5 або вище, аж до MacOS 10.12 (Sierra) GNOME або KDE стільниця
Оперативна пам'ять 1 GB ОЗП мінімум, 2 GB ОЗП рекомендується
Простір на диску 300 MB на твердому диску + принаймні 1 GB для кешування
Версія JDK JDK 1.8 починаючи з 2016.1[8]
Роздільна здатність 1024×768 мінімальна роздільна здатність

Огляд можливостей

Community версія середовища IntelliJ IDEA підтримує інструменти (у вигляді плагінів) для проведення тестування TestNG і JUnit, системи контролю версій CVS, Subversion, Mercurial і Git, засоби складання Maven, Ant, Gradle, мови програмування Java, Scala, Clojure, Groovy і Dart. Підтримується розробка застосунків для мобільної платформи Android. До складу входить модуль візуального проектування GUI-інтерфейсу Swing UI Designer, XML-редактор, редактор регулярних виразів, система перевірки коректності коду, система контролю за виконанням завдань і доповнення для імпорту та експорту проектів з Eclipse. Доступні засоби інтеграції з системами відстеження помилок JIRA, Trac, Redmine, Pivotal Tracker, GitHub, YouTrack, Lighthouse.

Комерційна версія «Ultimate Edition» відрізняється наявністю підтримки додаткових мов програмування (наприклад, PHP, Ruby, Python, JavaScript, CoffeeScript, HTML, CSS, SQL), підтримкою технологій Java EE, UML-діаграм, підрахунок покриття коду, можливістю роботи з фреймворками (Rails, Grails, Google Web Toolkit, Spring, Play Framework і Hibernate), засобами інтеграції з Perforce, Microsoft Team Foundation Server і Rational ClearCase.[4].

Підтримувані мови

Версії Community та Ultimate відрізняються підтримкою різних мов програмування, це зазначено у наступній таблиці.[9]

Мова програмування IntelliJ IDEA Community Edition IntelliJ IDEA Ultimate Edition
Java Так Так
Clojure (через окремий плагін) Так Так
Dart (через окремий плагін) Так Так
Erlang (через окремий плагін) Так Так
Go (через окремий плагін) Так Так
Groovy Так Так
Haxe (через окремий плагін) Так Так
Perl (via separate plugin) Так Так
Scala (через окремий плагін) Так Так
XML/XSL Так Так
Kotlin Так Так
ActionScript/MXML Ні Так
CoffeeScript Ні Так
Haskell (через окремий плагін) Так[10] Так
HTML/XHTML/CSS Ні Так
JavaScript Ні Так
Lua (через окремий плагін) Так[11] Так
PHP (через окремий плагін) Ні Так
Python (через окремий плагін) Так[12][13] Так
Ruby/JRuby Ні Так
SQL Ні Так
TypeScript (через окремий плагін) Ні Так

Виноски

Посилання

Див. також

Додаткова література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.