Kenya Airways

Kenya Airways — національна авіакомпанія Кенії зі штаб-квартирою у місті Найробі.

Kenya Airways
ІАТА
KQ
ІКАО
KQA
Позивний
KENYA
Тип авіакомпанія
Дата заснування 1977
Хаби Найробі (аеропорт)
Альянс SkyTeam[1]
Дочірні компанії Jambojetd
Штаб-квартира Embakasid
Керівник Titus Naikunid
Сайт kenya-airways.com

Авіакомпанія здійснює перельоти в Африку, Європу і індійський субконтинент (велика область азіатського континенту). Головний аеропорт компанії — Міжнародний аеропорт імені Джомо Кеніати, основний аеропорт призначення авіаперевезень — Міжнародний аеропорт Мої, розташований у місті Момбаса.

Історія та загальні відомості

Авіакомпанія була утворена в лютому 1977 року відразу після розпаду Східно-Африканського співтовариства і що послідувала за нею ліквідацією авіакомпанії East African Airways. Kenya Airways створювалася як державна авіакомпанія і повністю належала уряду країни до квітня 1996 року.

У 1986 році уряд Кенії опублікував резолюцію під номером 1 з викладенням необхідності структурної перебудови економіки країни з метою її подальшого зростання і розвитку, в якій особливо підкреслювалося думку кабінету міністрів про необхідність приватизації державної авіакомпанії Kenya Airways. В 1991 році була створена спеціальна комісія для проведення акціонування державних компаній, головою комісії був призначений Філіп Ндегва (англ. Philip Ndegwa), очолював роботу комісії до чергової зміни кабінету міністрів. У 1992 році комісія оприлюднила спеціальний документ з переліком державних підприємств, що підлягають акціонуванню, в якому необхідності приватизації авіакомпанії Kenya Airways відводилося одне з пріоритетних значень.

У 1994 році Міжнародна фінансова корпорація (IFC) призначила в авіакомпанію своїх консультантів для надання допомоги у підготовці акціонування компанії. У 1995 році Kenya Airways провела реструктуризацію своїх боргових зобов'язань і підписала корпоративна угода з голландської авіакомпанії KLM, за яким KLM набувала 26 % акцією кенійського перевізника і ставала найбільшим акціонером. У 1996 році було отримано офіційний дозвіл на вільну торгівлю цінними паперами авіакомпанії і в тому ж році акції Kenya Airways почали вільний обіг на фондовій біржі Найробі, жовтні 2004 року акції авіакомпанії були паралельно розміщені і на фондовій біржі Дар-ес-Салам. У квітні 2004 року Kenya Airways представила свій вантажний підрозділ Kenya Airways Cargo, а в липні того ж року знову приєднала авіакомпанію Flamingo Airlines, передавши їй функції авіаперевізника на внутрішніх лініях країни.

У 2005 році Kenya Airways провела роботу по зміні лівреї своїх пасажирських суден. Чотири горизонтальні смуги вздовж всього фюзеляжу замінювалися розписом девізу «Гордість Африки» (англ. Pride of Africa), буквене сполучення «КА» в колі на хвості літаків замінювалося на стилізовану літеру «K» всередині літери «Q» для особливого акценту на код ІАТА авіакомпанії (KQ).

Згідно зі звітом авіакомпанії за піврічний період, що закінчився 30 вересня 2005 року, чистий прибуток Kenya Airways після сплати податків збільшилася на 48 % в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склала 2,231 мільярдів кенійських шилінгів (30 мільйонів доларів США). За звітний період послугами авіакомпанії скористалося понад 1,2 мільйонів осіб.

У березні 2006 року Kenya Airways отримала престижну нагороду «Авіакомпанія року Африки» в п'ятий раз за останні сім років. Кількість перевезених пасажирів за 2006 фінансовий рік (квітень 2006 — березень 2007) досягло показника в 2,6 мільйонів чоловік.

4 вересня 2007 року другий за величиною глобальний авіаційний альянс пасажирських перевезень SkyTeam зробив авіакомпанії Kenya Airways пропозицію щодо приєднання до альянсу в ролі першого офіційного асоційованого члена — партнера альянсу.

Станом на березень 2007 року в авіакомпанії працювало 2.408 співробітників. Найбільшими власниками акцій Kenya Airways є кенійські приватні власники — 30,94 %, KLM (в даний час — холдинг Air France-KLM) — 26 %, уряд Кенії — 23 %, інвестиційні банки країни — 14,2 %, міжнародний інвестори — 4,47 % та приватні міжнародні власники — 1,39 %. Самої авіакомпанії Kenya Airways належать 49 % танзанійського авіаперевізника Precision Air.

У листопаді 2021 року в рамках Рамкової програми стратегічного партнерства (SPF), підписаної під час церемонії в присутності президента Південної Африки Сиріла Рамафоси та президента Кенії Ухуру Кеніатти. Kenya Airways і South African Airways тепер працюватимуть разом, щоб «збільшити пасажиропотік, можливості перевезення вантажів і торгівлю загалом, використовуючи сили Південної Африки, Кенії та Африки», пояснює комюніке.

Флот

Середній вік літаків на 2017 рік становить 5,6 років. На січень 2017 року флот авіакомпанії складається з таких літаків.[2]

Флот Kenya Airways
Лайнер Експлуатується
Boeing 737 12
Boeing 787-800 7
Embraer 190 15
Всього 34

Примітки

  1. http://www.skyteam.com/en/about/
  2. Kenya Airways Fleet Details and History. www.planespotters.net. Процитовано 27 березня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.