Lacerta bilineata

Lacerta bilineata (ящірка західна зелена) — представник роду Ящірок родини Справжні ящірки.

?
Lacerta bilineata

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Lacertilia
Родина: Справжні ящірки (Lacertinae)
Рід: Lacerta
Вид: L. bilineata
Lacerta bilineata
(Daudin, 1802)

Поширення видів Lacerta bilineata (зелена зона) і Lacerta viridis (синя зона), в Європі. Жовта зона знаменує собою зону гібридності між видами.
Синоніми
Lacerta viridis bilineata
Посилання
Вікісховище: Lacerta bilineata
Віківиди: Lacerta bilineata
EOL: 791762
МСОП: 61519

Опис

Цей сильно варіативний вид може бути зеленого або коричневого кольору і мати багато різних візерунків на шкірі. Горло самця синього кольору, хоча це забарвлення також іноді відбувається у самиць. Довжина тулубу: 13 см, загальна довжина: до 40 см.

Спосіб життя

Раціон в основному складається з членистоногих та інших безхребетних, хоча цей вид також може взяти фрукти і яйця птахів і пташенят.

Це яйцекладний вид. Сезон розмноження починається в кінці травня. Самиця відкладає зчеплення з 6—23 яєць в сипучий пісок або рослинність. Дитинчата вилуплюються в серпні або вересні. Самиця досягає статевої зрілості, коли має довжину морда-черево близько восьми сантиметрів.

Розповсюдження

Країни проживання: Андорра, Австрія, Хорватія, Франція, Німеччина, Італія, Монако, Словенія, Іспанія, Швейцарія, Велика Британія. Введений в Канзасі, США. Проживає від рівня моря до 2160 м над рівнем моря. Знаходиться в трав'янистих областях з рідкісними деревами і чагарниками і сирих землях з густою рослинністю. Знайдений також на краях рідколісся і близько до огорож в традиційно оброблюваних землях (у тому числі виноградників).

Підвиди

  • Lacerta bilineata bilineata Daudin, 1802 (в Іспанії , Франції , Швейцарії і Німеччині)
  • Lacerta bilineata chloronota Rafinesque-Schmaltz, 1810 (на півдні Італії і Сицилії)
  • Lacerta bilineata chlorosecunda Taddei, 1950 (на південному сході Італії)
  • Lacerta bilineata fejervaryi Vasvary, 1926 (в Італії від Тоскани до Неаполя)

Загрози та охорона

Локально загрожує втрата середовища існування через випас великої рогатої худоби, випалювання чагарників і дерев і забруднення пестицидами. Він включений до Додатка III Бернської конвенції та Додатку IV Директиви ЄС і присутній в ряді охоронних територій. Цей вид належить до категорії уразливих в Швейцарії.

Джерела

Галерея

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.