Macaca maura

Опис

Хутро ​​переважно темно-коричневе або темно-сіре, задня частина крупу може бути світло-сірою. Тварини досягають довжини голови й тіла 60—70 сантиметрів, хвіст — короткий цурпалок. Самці можуть важити до 10 кг, самиці значно легші.

Поширення

Цей вид зустрічається тільки на південному заході півострова Селатан острова Сулавесі Індонезія. На півночі ареалу цей вид зустрічається в тропічних лісах, а також листяних лісах і карстових островах, в той час як у південних районах має тенденцію зустрічатись у мозаїці лісу з луками, що ймовірно пов'язано в першу чергу з наявністю місць проживання. Зустрічається нижче 2000 м.

Поведінка

Це денна і плодоїдна тварина, але також споживає листя і членистоногих. Вони утворюють групи 5-25 тварин, які складаються з кількох самців і самиць, а також спільного потомства.

Життєвий цикл

Самиці народжують вперше в 6-7 років, й інтервали між дітонародженнями в середньому 32 місяців. Після приблизно 160—186-денного періоду вагітності, самиця народжує зазвичай одне дитинча. Воно годується молоком 6—12 місяців і досягає статевої зрілості в 2-4 років. Середня тривалість життя може бути до 28 років.

Загрози та охорона

Основна загроза це порушення середовища проживання і фрагментація. Місцеві жителі часто тримають M. maura як домашніх тварин, загрожуючи їх чисельності.

Цей вид включений в Додаток II СІТЕС. Відомо що проживає в 4 охоронних територіях: Bantimurung National Park, Bulu Saraung National Park, Hasanuddin National Park, Karaenta Nature Reserve. Однак, загальна територія, що охороняється тільки 87 км2.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.