Miopithecus

Miopithecus — африканський рід приматів з родини Мавпові (Cercopithecidae). Рід містить два види й кордон між цими двома видами є річка Конго.

?
Miopithecus

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Miopithecus
(I. Geoffroy, 1842)
Види

Miopithecus talapoin
Miopithecus ogouensis

Посилання
Вікісховище: Miopithecus
Віківиди: Miopithecus
EOL: 39218
ITIS: 572826
NCBI: 36230
Fossilworks: 92695

Опис

Довжина голови й тіла від 32 до 45 сантиметрів, хвіст 36-53 см. Самці важать близько 1,3 кг, самиці 0,8 кг. Як і в багатьох приматів, самець крупніший самиці. Хутро білувато-сіре зверху і стає більш білим внизу, голова кругла, лице голе.

Поширення

Живуть в центральній Африці, їх ареал простирається від Камеруну через Демократичну Республіку Конго до Анголи. Їх місце існування це дощові або мангрові ліси поруч з водою.

Стиль життя

Miopithecus денні й деревні, але вони також можуть добре плавати і шукати у воді їжу. Ці тварини живуть великими групами від 60 до 100 тварин. На ніч вони збираються на деревах біля води, протягом дня вони діляться на більш дрібні підгрупи в пошуках їжі. Групи складаються з кількох статевозрілих самців, багатьох самиць і їх потомства. Miopithecus не знають територіальної поведінки. Miopithecus всеїдні, їх дієта складається з фруктів, насіння, водних рослин, комах, черепашок, яєць птахів і невеликих хребетних.

Відтворення

Приблизно через 160 днів вагітності, самиця народжує зазвичай з листопада по березень одне дитинча. Діти народжуються відносно великими і добре розвиненими (новонароджені важать близько 200 грамів і, таким чином, досягають чверті ваги матері) і стрімко розвиваються. З шести тижнів вони вже приймають тверду їжу і стають незалежними в три місяці. Найбільший відомий вік тварини у неволі був 28 років, очікувана тривалість життя в дикій природі не відома.

Загрози

Карликові мавпи мають багато природних ворогів: Panthera pardus, Genetta, Caracal aurata, Accipitriformes, змії, Varanus. Через те, що вони розоряють плантації, на них часто полюють люди.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.