Panaqolus

Panaqolus — рід риб триби Ancistrini з підродини Hypostominae родини Лорікарієві ряду Сомоподібні. Має 12 видів.

?
Panaqolus

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Лорікарієві (Loricariidae)
Підродина: Hypostominae
Рід: Panaqolus
Isbrücker & Schraml, 2001
Посилання
Вікісховище: Panaqolus
Віківиди: Panaqolus

Опис

Загальна довжина представників цього роду коливається від 6 до 15 см. Зовнішністю схожі на сомів роду Panaque. Голова помірно широка, морда сплощена зверху, з одонтодами (шкіряними зубчиками). З боків рота є 2 вусики. Очі середнього розміру. Рот являє собою присоску. Тулуб кремезний, вкритий кістковими пластинками. Хвостове стебло з невеличкими одонтодами. Спинний плавець великий, довгий, з 1-2 жорсткими променями. Жировий плавець маленький, розташовано близько до спинного. Грудні та черевні плавці широкі. У самців є гострий генітальний сосочок, у самиць — великий, округлий, опуклий. Анальний плавець витягнутий, з короткою основою. Хвостовий плавець з великою виїмкою, промені розгалужені.

Забарвлення чорне, темно-сіре, коричневе, бежеве з контрастними білими, помаранчевими, темно-коричневими або чорними смужками, рідше — з плямами й цятками.

Спосіб життя

Є бентопелагічними рибами. Зустрічаються у середніх та повільних течіях. Вдень ховаються серед корчів та каміння. Активні у присмерку та вночі. Живляться водоростями та дрібними частками деревини.

Самиця відкладає ікру в печерках. Самець постійно охороняє кладку.

Розповсюдження

Мешкають у річках Напо, Укаялі, Мароні.

Види

Джерела

  • Ferraris, C.J. Jr., 2007. Checklist of catfishes, recent and fossil (Osteichthyes: Siluriformes), and catalogue of siluriform primary types. Zootaxa 1418:1-628.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.