Pardofelis

Pardofelis рід ссавців родини котових (Felidae). Етимологія: лат. pardus — «пантера», felis — «кіт».

Pardofelis
Мармурова кішка - ілюстрація до книги Леддекера
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Котовиді (Feliformia)
Родина: Котові (Felidae)
Підродина: Малі кішки (Felinae)
Рід: Pardofelis
Severtzov, 1858
Види
Вікісховище: Pardofelis

Назва Pardofelis була уперше запропонована російським дослідником і натуралістом Миколою Сєвєрцовим у 1858 році, як родова назва для одного єдиного виду котових, що мешкають в тропічній Азії, мармурової кішки, Pardofelis marmorata.

Британський зоолог Реджинальд Інес Покок визнав таксономічну класифікацію Pardofelis в 1917 році, як таку, що включає два види: Pardofelis marmorata і Pardofelis badia. Він припустив спорідненість двох видів, тому що їх черепи мають аналогічні характеристики.

До 2006 року таксономічна класифікація Pardofelis як монотипний рід мала широке визнання. Браєн та Джонсон (2007) на основі проб ДНК включили до роду Pardofelis три види: мармурова кішка, P. marmorata, катопума Темінка, P. temminckii, катопума калімантанська, P. badia. Спільний прабатько трьох видів цього роду жив 5,41 мільйонів років тому, спільний предок гнідої та азіатської золотистої кішок жив 4 мільйони років тому, ще задовго до того як Борнео (або Калімантан) розділився з островом Суматра, на якому проживає азіатська золотиста кішка. Ця таксономічна рекласифікація був прийнята членами Групи фахівців з котів МСОП. Згідно з останньою публікацією Групи фахівців з котів МСОП рід Pardofelis знову містить один вид Pardofelis marmorata, окремо від роду катопума (Catopuma) з двома видами[1]

Філогенетичне древо роду Pardofelis


 Pardofelis marmorata

 Catopuma temmincki

 Catopuma badia


Примітки

  1. Kitchener, A. C. et al. A revised taxonomy of the Felidae: The final report of the Cat Classification Task Force of the IUCN Cat Specialist Group // Cat News Special Issue.  2017. Вип. 11. С. 1−80. (англ.)

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.