Pinus ayacahuite

Pinus ayacahuite (Сосна веймутова мексиканська, або Сосна біла мексиканська) вид дерев роду сосна родини соснових.

?
Сосна веймутова мексиканська

Pinus ayacahuite
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Рід: Сосна (Pinus)
Вид: Pinus ayacahuite
Pinus ayacahuite
Ehrenb. ex Schltdl., 1838

Посилання
Вікісховище: Pinus ayacahuite
Віківиди: Pinus ayacahuite
EOL: 1061760
IPNI: 314973-2
ITIS: 194795
МСОП: 42344
NCBI: 71625

Опис

Велике дерево до 45 м у висоту і 200 см діаметром, з прямим, круглим стовбуром, форма крони від пірамідальної до конічної. Кора тонка, гладка, попелясто-сіра на молодих деревах, з віком стає грубою сіро-коричневою. Гілки довгі, тонкі, гладкі, ростуть горизонтально з голками на кінці, нижні гілки часто пониклі. Голки зібрані в пучки по 5, 10—18 см довжиною, з абаксиальною поверхню яскраво-зеленого кольору, краї зубчасті з дуже маленькими, широко розставленими зубцями, прямі або злегка скручені, гнучкі, але не висячі, зовнішні; пучок піхви 15—20 (—25) мм довжиною з 5—7 вільними, довгастими, оранжево-коричневими або червоно-коричневими лусочками. Сім'ядолей 11—13. Пилок конусів розміщується на кінцях нових пагонів, яйцеподібної, короткої циліндричної форми 7—10 міліметрів довжиною, жовтого, кольору, який перетворюється на помаранчево-коричневий. Шишки мають плодоніжку до 25 мм довжиною, яка незалежна, злегка зігнута 15—40 см × 7—15 см, у зрілому і відкритому стані. Насіннєвих лусок 100—150, вони тонкі, гнучкі, 5—7 см довжиною, апофіз видовжений з округленням до тупої сполистої вершини терміналу. Насіння світло-коричневе з темними плямами, з зрощеними крилами 30—40 мм. Насіннєвий розмір не визначений, 5—8 мм.

У районах зростання, цей вид важко сплутати з будь-яким іншим. Він займає вищі і сухі ділянки, а також має набагато більше шишок, ніж Pinus chiapensis.

Поширення

Країни зростання: Сальвадор, Гватемала, Гондурас, Мексика.

Посилання

    • Dvorak, W. S., G. R. Hodge, E. A. Gutiérrez, L. F. Osorio, F. S. Malan and T. K. Stanger. 2000. Pinus tecunumanii. In: Conservation and Testing of Tropical and Subtropical Forest Species by the CAMCORE Cooperative. College of Natural Resources, NCSU. Raleigh, NC. USA.
    • Richardson D.M. (Ed) 2005. Ecology and biogeography of Pinus. Department of Conservation. South Island Wilding Conifer Strategy. New Zealand.
    • Chandler, N.G. Pulpwood plantations in South Africa. Proc. Aust. Paper Indus. Tech. Ass.
    • Conifer Specialist Group (1998). Pinus ayacahuite. 2006. IUCN Red List of Threatened Species. IUCN 2006. www.iucnredlist.org. Retrieved on 12 May 2006.

    Джерела


    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.