Pisaura mirabilis

Pisaura mirabilis — середнього розміру павук родини Pisauridae, має довгі ноги. Ловильної сітки не будує, полює на дрібних членистоногих, хапаючи їх хеліцерами. Самиця носить великий білуватий кулястий кокон в хеліцерах, потім будує для дитинчат гніздо, де охороняє їх. Поширений у Європі та Азії від Туреччини та Близького Сходу до Китаю по території Росії.

?
Pisaura mirabilis

Самиця Pisaura mirabilis охороняє молодих німф поблизу павутинного гнізда, Франція)
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Павукоподібні (Arachnida)
Ряд: Павуки (Araneae)
Підряд: Araneomorphae
Родина: Pisauridae
Рід: Pisaura
Вид: P. mirabilis
Pisaura mirabilis
(Clerck, 1757)
Синоніми
Araneus mirabilis

Aranea listeri
Aranea arcuato-lineata
Aranea flavo-striata
Aranea tripunctata
Aranea rufo-fasciata
Aranea marmorata
Aranea agraria
Aranea obscura
Dolomedes mirabilis
Ocyale mirabilis
Aranea bivittata
Ocyale murina
Ocyale rufofasciata
Dolomedes scheuchzeri
Pisaura rufofasciata
Pisaura listeri[1]

Посилання
Вікісховище: Pisaura mirabilis

Опис

Стрункий довгоногий павук, довжина тіла 12-15 мм у самиці та 10-13 мм у самця. Буро-жовтуватий павук, згори на головогрудях світло-жовта поздовжня смужка посередині. Тіло вкрите короткими білими волосками, що надає йому оксамитовий вигляд. Ноги довгі, з численними шипами. Черевце різноманітного забарвлення від жовтого до темно-брунатного, з боків жовтувате.[2]

Спосіб життя

Зустрічається на луках з густим трав'янистим покривом, у низьких кущах, лісових галявинах, в добре освітлених місцях[2]. Рівнинний павук, піднімається на висоти до 900 м над р. м. Полює вдень.

Самець приносить самиці «весільний подарунок»: дрібну комаху, замотану в кокон. Поки самиця споживає здобич, відбувається парування. Самиця відкладає 100—300 яєць у кулястий білуватий кокон, який повсюди носить за собою в хеліцерах. Перед вилупленням нащадків вона будує дзвоноподібне гніздо, згинаючи павутинням окремі травинки, в якому підвішує кокон. Згодом з яєць виводяться німфи пізаури, яких самиця тривалий час охороняє.[3]

Поширення

Відомий з усіх країн Європи, Туреччини, Росії, країн Близького Сходу, Китаю.[3]

Марка Азербайджану (2008)

На марках

Pisaura mirabilis зображено на одній з марок Республіки Азербайджан у серії, присвяченій павукам країни.

Примітки

  1. Pisaura mirabilis. World spider catalog (англ.)
  2. Ажеганова, Н.С. (1968). Краткий определитель пауков лесной и лесостепной зоны СССР. Определители по фауне СССР, издаваемые Зоологическим институтом Академии наук СССР 98. Л.: Наука. с. 150.(рос.)
  3. Nentwig W, Blick T, Gloor D, Hänggi A, Kropf C: Spiders of Europe. www.araneae.nmbe.ch. Version of access date. doi: 10.24436/1(англ.)

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.