Platydoras hancockii

Platydoras hancockii (Платидорас Хенкока) — вид риб з роду Platydoras родини Бронякові ряду Сомоподібні. Інша назва «сомик, що бурмотить». Отримав назву на честь британського натураліста та біолога Олбані Хенкока.

?
Platydoras hancockii
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Бронякові (Doradidae)
Рід: Platydoras
Вид: Platydoras hancockii
(Valenciennes, 1840)
Посилання
Вікісховище: Platydoras hancockii
Віківиди: Platydoras hancockii

Опис

Загальна довжина сягає 15 см. Самець стрункіший за самицю. Голова широка, сплощена зверху, на кінці округла. Рот широкий, розташовано у нижній частині голови. Є 3 пари вусів. Тулуб трохи подовжене, з 24—28 твердими кістковими пластинками з гострими шипиками. Спинний плавець складається з 1 жорстким та 6 м'яких променів, перший промінь зігнутий та з обох боків є поздовжній жолобок. Жировий плавець маленький. Грудні плавці у самців більші ніж у самиць. Анальний плавець складається з 11—13 м'яких променів.

Забарвлення світле бежево-коричневе з коричнево-чорними плямами фіолетового відливу. З боків голови проходять 2 темно-коричневі смуги: одна — від морди до низу ока; друга — від ока до краю зябрової кришки. З боків тулуба проходять повздовжня смуга сріблястого кольору. Черево жовтувато-біле зі світло-коричневими плямами, особливо у самця. На вусах чергуються світло- та темно-коричневі кільця. Плавці зі світло-коричневими крапочками. зустрічаються також альбіноси.

Спосіб життя

Є демерсальною рибою. Зустрічається у сильно прісноводних прибережних болотах, замулених лісових озерах та притоках річок. Тримається біля дна, часто заривається до ґрунту так, що помітно лише верхню частину голови з очима. Утворює косяки — до 200 особин. При хвилюванні видає бурмотіння ти шипіння. Доволі життєстійка: у разі посухи «переповзає» до нової водойми. Вдень ховається у гротах, печерах, серед заростей рослин та під корчами. Активна в присмерку та вночі. Живиться водоростями, детритом.

Статева зрілість настає у 2 роки. Самиця відкладає ікру біля поверхні води до гнізда з рослин та бульбашок. Самець охороняє ікру.

Розповсюдження

Мешкає у басейнах річок Оріноко, Ріу-Неґру, Ессекібо та Демерара — в межах Венесуели, Гаяни, східної Бразилії, Колумбії, Перу, Болівії.

Джерела

  • Piorski, N.M., J.C. Garavello, Arce H.M. and M.H. Sabaj Pérez, 2008. Platydoras brachylecis, a new species of thorny catfish (Siluriformes: Doradidae) from northeastern Brazil. Neotrop. Ichthyol. 6(3):481-494.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.