Pseudohemiodon

Pseudohemiodon (Псевдогеміодон) — типовий рід групи Pseudohemiodon з триби Loricariini з підродини Loricariinae родини Лорікарієві ряду Сомоподібні. Має 7 видів. Наукова назва походить від грецьких слів false, тобто «несправжній», і hemi — «навпіл», та odous — «зуб».

?
Pseudohemiodon
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Лорікарієві (Loricariidae)
Підродина: Loricariinae
Рід: Pseudohemiodon
Bleeker, 1862
Посилання
Вікісховище: Pseudohemiodon
Віківиди: Pseudohemiodon

Опис

Загальна довжина представників роду коливається від 9,2 до 29,8 см. Зовнішні схожі на сомів з роду Лорікарія. Голова широка, сильно сплощена зверху, морда звужена, на кінці округла. Очі невеличкі. Рот являє собою присоску у вигляді торби. Тулуб стрункий, звужується у хвостовій частині. Хвостове стебло тонке. Спинний плавець переважно низький, подовжений. Грудні плавці невеликі, широкі. Черевні плавці з трохи розгалуженими променями, поступаються розмірами грудним плавцям. Хвостовий плавець невеличкий, широкий.

Забарвлення сіре, піщане з дрібними цяточками чорного кольору. Черево має біле забарвлення.

Спосіб життя

Це демерсальні риби. Зустрічаються тільки на піщаних ґрунтах. Днем проводять час, зарившись у пісок. Ведуть нічний спосіб життя, але зголоднівши, вилазять з піску при світлі. За допомогою черевних плавців здатні пересуватися піщаним дном. Живляться переважно дрібними безхребетними, у меншій мірі детритом і деякими водоростями. Для цього просівають пісок на наявність мікроорганізмів й безхребетних.

Розповсюдження

Мешкають у басейнах річок Амазонка, Уругвай, Парагвай і Парана.

Тримання в акваріумі

Потрібен акваріум заввишки 30-35 см, ємністю від 100 літрів. На дно насипають дрібний пісок жовтого кольору шаром 4-5 см. Декорації для сомиків не потрібні, але щоб акваріум не виглядав бідно, можна помістити в нього декілька невеликих корчів. У рослинах необхідності немає. Можна кілька кущиків посадити уздовж заднього скла, але більша частина дна повинна бути вільна від рослинності і декорацій.

Неагресивні риби. Містять групою від 3 особин або поодинці. Сусідами можуть бути будь-які невеликі риби. Донних риб із краще виключити, оскільки вони будуть турбувати сомиків. Корчі вони не шкребуть. Годують в неволі сомів живим харчем — дрібним мотилем, трубковиком, також вживають в їжу дрібні частинки фаршу з морепродуктів. До рослинної їжі байдужі, але як детрит сомам дають розмоклі таблетки для рослиноїдних риб. З технічних засобів знадобиться внутрішній фільтр середньої потужності для створення помірної течії, компресор. Температура утримання повинна становити 22-26 °C.

Види

Джерела

  • Ferraris, C.J. Jr., 2003. Loricariidae — Loricariinae (Armored catfishes). p. 330—350. In R.E. Reis, S.O. Kullander and C.J. Ferraris, Jr. (eds.) Checklist of the Freshwater Fishes of South and Central America. Porto Alegre EDIPUCRS, Brasil.
  • Covain, Raphael; Fisch-Muller, Sonia (2007). The genera of the Neotropical armored catfish subfamily Loricariinae (Siluriformes: Loricariidae): a practical key and synopsis. Zootaxa. 1462: 1–40.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.