Puntius fasciatus

Puntius fasciatus — можлива назва українською Барбус-панда субтропічна прісноводна риба роду пунтіус родини коропових. Вперше описана у 1849 році. З латинської мови «fascia» — смуга, стрічка.

?
Барбус-панда

Самка та два самці (зліва направо)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Коропоподібні (Cypriniformes)
Родина: Коропові (Cyprinidae)
Рід: Плямистий вусач (Puntius)
Вид: Барбус-панда
Puntius fasciatus
(Jerdon, 1849)
Синоніми
Barbus fasciatus (Jerdon, 1849)

Dravidia fasciata (Jerdon, 1849)
Haludaria fasciata (Jerdon, 1849)

Посилання
Вікісховище: Puntius fasciatus
Віківиди: Puntius fasciatus
EOL: 356256
ITIS: 639573
МСОП: 172367
NCBI: 497000

Зустрічається в річках, струмках та озерах південної Індії.

Поширена як акваріумна риба. В акваріумах появилась порівняно недавно. Рибка доволі вимоглива до умов утримання.

Ареал поширення

Барбус-панда в природному середовищі.

Зустрічається в різноманітних біотопах — від дрібних потічків та гірських струмків до великих річок, а також в ірригаційних каналах, ставках, озерах і канавах південно-західної Індії. Поширена в штатах Тамілнад, Керала, Карнатака та Гоа.[2]

Надає перевагу спокійним зонам з дном вкритим густою рослинністю чи опалим листям.

Існує декілька географічно ізольованих варіантів забарвлення та розташування плям на тілі в залежності від місця та умов проживання. Для популяцій у верхів'ях річок чи гірських струмках характерне помаранчеве забарвлення, а для риб з більш низьких висот — червонувате.

Опис риби

Тіло барбуса видовжене, профіль спини вигнутий. Рот з одною парою вусиків. Хвостовий плавець дволопастний. Основний тон забарвлення від помаранчевого до червоного. Тіло барбуса вкрите великими темними плямами розташування яких може бути різне, однак дві широкі смуги — за оком і біля спинного плавця присутні завжди. Забарвлення самця більш насичене, плавці червонуваті. У період нересту самець набуває темно-червоного кольору. Тіло самки забарвлене блідіше, з жовтуватим відтінком та світлішими плямами, плавці прозорі. Риба в акваріумі завдовжки до 7 см., в природі може досягати 15 см.

Розмноження

Статева зрілість настає у віці 6-9-ти місяців. Самка відкладає до 300 ікринок. Діаметр ікринок приблизно 1,3 мм. Нерест проходить в заростях дрібнолистових рослин. Ікра дозріває 24-48 годин, а ще через 4 дні мальки починають плавати та самостійно харчуватися.

Утримування та розмноження в акваріумах

Барбус-панда  — мирна зграйна рибка, тому її варто утримувати в кількості не менше 5 осіб з такими ж мирними рибами, за винятком риб з вуалевими плавниками. При одиночному утриманні рибка стає малорухливою та дуже лякливою. Для цих барбусів необхідний просторий (від 100 літрів) акваріум з вільним місцем для плавання та густими заростями рослинності біля задньої стінки та з боків акваріуму. При утримуванні у невеликих акваріумах самці можуть бути агресивними щодо самок.

Ґрунт бажано піщаний. Освітлення має бути приглушеним і розсіяним, тому слід помістити в акваріум трохи плаваючих акваріумних рослин. Сильне освітлення є для цього виду барбусів сильним подразником і рибки стають полохливими.

Рибка всеїдна, підходить будь-який живий, рослинний чи комбінований корм, а також сухі корми.

Параметри води:

  • Температура — 22—26 °C,
  • Жорсткість — від 7 до 9 dH,
  • Кислотність — pH 6.0-7.5.
  • необхідна потужна аерація і фільтрація води. Вода повинна бути чистою, насиченою киснем, без великої кількості органіки.

Нерестовик повинен бути просторим, з пучками дрібнолистової рослинності та сепараторною сіткою на дні. Перед нерестом риб розсаджують на 1-2 тижні і посилено годують. На нерест риб саджають парами. Акваріума довжиною 50 см достатньо для 3 пар барбусів. Параметри води приблизно такі: температура 26 °C, кислотність до 6.5 pH, жорсткість 10 dH. Після нересту риб негайно відсаджують. Початковий корм для мальків: наупліус циклопів та артемії.

Примітки

  1. Abraham, R. 2011. Puntius fasciatus. In: IUCN 2012. IUCN Red List of Threatened Species. Version 2012.2. <www.iucnredlist.org>. Downloaded on 3 May 2013.
  2. http://www.seriouslyfish.com/species/haludaria-fasciata/

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.