Q-pop

Q-pop (/kju pɔp/, абревіатура від англ. Qazaq pop[1]) — музична субкультура, яка виникла в Казахстані і увібрала в себе елементи західного електропопу, хіп-хопу, танцювальної музики та сучасного ритм-н-блюзу.

Q-pop
Стилістичні походження
Походження
Казахстан
Типові інструменти
Популярність Казахстан, Центральна Азія
Споріднені жанри
K-pop,J-pop, C-pop

Термін Q-pop позначає витоки цього стилю з азійської поп-музики, зокрема південнокорейської (K-pop) та японської (J-pop) і одночасно підкреслює місце казахської поп-музики на світовій поп-сцені. Q-pop почав здобувати популярність у світі, його фанати є не лише в Казахстані, але й Південній Кореї, Тайвані, Китаї, Туреччині тощо[2].

Походження

Основоположником музичного жанру вважається бой-бенд Ninety One, утворений 2014 року з п'ятьох хлопців на основі телевізійного проекту K-Top Idols та учасника, що пройшов навчання у корейському агентстві SM-Entertainment. Їх відеокліп на першу пісню лідирував в чартах музичних каналів Казахстану 20 тижнів. Впродовж двох років у Казахстані з'явилося більше десяти музичних гуртів і артистів подібного спрямування.[3][4]

Q-pop, як і південнокорейський K-pop, в першу чергу, орієнтований на підлітків, і має широку аудиторію в соціальних мережах.[5] Продюсер гурту Ninety One Ерболат Беделхан впровадив південнокорейську систему процесу підготовки молодих співаків і співачок для участі в музичному бізнесі. Першою продюсерською компанією, що працює за цією системою, стала JUZ Entertainment.За словами Ерболата Беделхана:

Наша музика абсолютно не схожа на K-pop, хіба що зовні. Це — вже субкультура, а не жанр. Відповідно у субкультурі є свої поняття стилю і способу життя. Наш стиль — новий для Казахстану. Хтось розуміє його, а хтось ні, і наше головне завдання — започаткувати субкультуру під назвою Q-pop.

/ Caravan.kz

Після успіху Ninety One у Казахстані з'явились інші гурти, які працюють у цьому напрямку: Newton, Crystalz, MadMen, EQ, Moonlight, Juzim, Renzo, 10iz, Blast Boys, а також сольні виконавці: Ziruza, Ayree, Malika Yes, Riza, C.C.TAY, Kyle Ruh, DiUooU.

Події

27 жовтня 2018 року в місті Алмати на «Астана-Арена» пройшов фестиваль у Q-pop жанрі — Q-FEST. Цей фестиваль був організований за ініціативою Ерболата Беделхана, продюсера гурту Ninety One. На фестивалі виступили найвідоміші q-pop артисти зібравши на концерт 12 тисяч осіб. Така аудиторія є дуже високою для Казахстану. На фестивалі було ряд дебютів і цікавих спільних проектів. Цей фестиваль показав високе місце q-pop'а в казахському шоу-бізнесі.

Жанр Q-pop підтримують такі звукозаписуючі компанії і агентства з пошуку талантів, як Juz Entertainment, YB Entertainment, Moon Entertainment, Trend Entertainment, Eighty Eight Entertainment, MM Entertainment, DEM Entertainment[6].

Примітки

  1. Q-Pop. juldyz-alem.kz (казах.). 21.01.2016. Процитовано 9 листопада 2018.
  2. Песня казахстанской группы Ninety One заняла первое место в турецком чарте. Tengrinews.kz. 14 октября 2015. Процитовано 22 вересня 2016.
  3. Q-pop укрепляет самосознание Казахстана. ИноСМИ.Ru (рос.). 17 серпня 2017. Процитовано 9 листопада 2018.
  4. Kazakstanin Q-pop nostattaa teinihysteriaa ja kasvattaa kansakunnan identiteettiä. Yle Uutiset. Процитовано 9 листопада 2018.
  5. Q-pop расширяет границы (рос.). Процитовано 9 листопада 2018.
  6. Ninety One основоположники k-pop движения в Казахстане. Bnews.kz. 14 октября 2015. Архів оригіналу за 28 серпня 2016. Процитовано 11 серпня 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.