Quercus affinis

Quercus affinis — вид рослин з родини букових (Fagaceae), поширений у східній і південній Мексиці.

Quercus affinis
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Quercus affinis (Q. affinis)
Біноміальна назва
Quercus affinis
Scheidw., 1837[1]

Опис

Це середнього розміру дерево заввишки до 16 метрів. Молода кора гладка, зріла темно-сіра, луската. Гілочки голі або майже так, у зрілому стані сіро-коричневі; є непомітні бліді сочевиці. Листки вічнозелені, від ланцетних до еліптичних або еліптично-ланцетних, 3.5–13 × 1–3 см; верхівка послаблена, майже загострена, зі щетиною; основа гостра або клиноподібна, рідко округла; край цілий або з кількома короткими зубчиками з кінчиком щетини на верхівковій половині; спочатку іржаво-кольорові обидва боки, зрілі листя зверху темно-зелене, блискуче, голе або з деякими зірчастими трихомами біля основи; ніжка листка безволоса, завдовжки 5–16 мм. Квітне у лютому та березні. Чоловічі сережки запушені, завдовжки 3–6 см. Жіночі суцвіття завдовжки 2–8 мм, 1–2-квіткові. Жолуді від 1 до 3 разом, від яйцюватих до майже кулястих, завдовжки 1–1.5 см, майже сидячі або на короткій ніжці; чашечка з коричневими трикутними лусочками, охоплює 1/2 або 1/3 горіха; дозрівають на другий рік, у серпні — листопаді[2][3].

Середовище проживання

Вид поширений у Мексиці (Тамауліпас, Сан-Луїс-Потосі, Керетаро, Нуево-Леон, Ідальго, Гуанахуато, Герреро, Оахака, Пуебла, Веракрус)[2].

Цей вид зазвичай зростає в хмарних лісах, але його також часто можна зустріти як елемент у дубових, сосново-дубових, соснових і хвойних лісах. Росте на неглибоких карстових ґрунтах, з кислотним рН. Росте на висотах від 1200 до 2600 метрів[2].

Загрози

У Мексиці більшість соснових дубових лісів інтенсивно експлуатується для видобутку деревини у вигляді колод, дров та деревного вугілля. Вони також були очищені, щоб звільнити місце для сільського господарства, зокрема худоби[2].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 16.11.2020. (англ.)
  2. Jerome D. (2018). Quercus affinis. The IUCN. Процитовано 16.11.2020. (англ.)
  3. Oaks of the World. Процитовано 16.11.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.