Quercus aristata

Quercus aristata — вид рослин з родини букових (Fagaceae), поширений на заході Мексики.

Quercus aristata
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Quercus aristata (Q. aristata)
Біноміальна назва
Quercus aristata
Hook. & Arn., 1841[1]
Синоніми

Quercus productipes Trel.

Опис

Це невелике вічнозелене дерево виростає приблизно до 4–12 м у висоту, зі стовбуром приблизно до 30–40 см у діаметрі. Кора луската, темно-сіра. Гілочки світло-коричневі, спочатку запушені. Листки вічнозелені, шкірясті, жорсткі, еліптично-довгасті, 3–15 × 2–7 см; верхівка тупа з коротким зубом із щетиною; основа клиноподібна або округла; край цілий, товстий, трохи загнутий, не лопатевий і не зубчастий, зі щетиною на кінці деяких вторинних жилок; верх жовтуватий, темно-зелений, ± голий; низ блідіший, з деякими пучками зірчастих волосків, також розташованих уздовж середньої жилки; ніжка листка ± гладка, завдовжки 5–10 мм. Чоловічі сережки завдовжки 5–10 см; жіночі суцвіття 1–6-квіткові. Жолуді однорічні, 1–2 разом, яйцюваті, запушені, завдовжки 1–1.5 см; чашечка охоплює від 1/3 до 1/2 горіха[2].

Середовище проживання

Мексика (Синалоа, Наярит, Халіско, Герреро, Гуанахуато, Агуаскалієнтес), на висотах 400–1700 метрів. Він росте на сухих кам'янистих ґрунтах серед різних видів лісів[3].

Використання

Використовується для дров і сільських будівельних проектів[3].

Загрози

Ймовірно, загрозами є вирубка лісів і знищення середовищ існування, що тривають у лісах Мексиці. Сільське господарство, випас худоби, видобуток деревини та дров та посилення розвитку можуть вплинути на середовище існування цього виду[3].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 21.11.2020. (англ.)
  2. Oaks of the World. Процитовано 21.11.2020. (англ.)
  3. Jerome D., Wenzell K., Kenny L., Beckman E. (2018). Quercus aristata. The IUCN. Процитовано 21.11.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.