Quercus bawanglingensis

Quercus bawanglingensis вид рослин з родини букових (Fagaceae). Філогенетичний аналіз свідчить про сильний взаємозв'язок з Q. tarokoensis[1].

Quercus bawanglingensis
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Q. bawanglingensis
Біноміальна назва
Quercus bawanglingensis
C.C.Huang, Ze X.Li & F.W.Xing, 1996

Біоморфологічна характеристика

Це дерево до 6–8 метрів заввишки. Гілочки голі, укриті білим восковим нальотом. Листки 4–6 × 1.5–2.5 см, вічнозелені, шкірясті, від овальних до еліптичних, основа від округлої до широко клиноподібної, верхівка від загостреної до гострої, край зубчастий з тупими зубцями, є 6–9 пар вторинних жилок; третинні жилки тонкі, сітчасті; ніжка листка 5–8 мм завдовжки. Жіночі сережки 3–6 см завдовжки, приносить, як правило, лише один плід у зрілому віці. Жолудь еліптичний, 1 см завдовжки, голий, поодинокий, закритий на 1/3 або 1/4 чашечкою[1].

Середовище проживання

Ендемік о. Хайнань, Китай. Вид трапляється в тропічних гірських карликових лісах на висотах 900–1000 метрів[2].

Загрози

Q. bawanglingensis зростає в природних лісових районах провінції Хайнань, яким загрожує руйнування середовища проживання. Провінція Хайнань зазнала втрат природних лісових масивів та збільшення площі гумових насаджень. Така тенденція спостерігається і в заповідних зонах. Втрата природного лісу та збільшення площі для плантацій каучуку призводить до руйнування середовищ існування та фрагментації видів[2].

Примітки

  1. Quercus bawanglingensis. Oaks of the World. Процитовано 16.05.2021. (англ.)
  2. Carrero, C. & Strijk, J.S. (2020). Quercus bawanglingensis. The IUCN. Процитовано 16.05.2021. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.