Quercus eduardi

Quercus eduardi — вид рослин з родини букових (Fagaceae), поширений у Мексиці.

Quercus eduardi
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Q. eduardi
Біноміальна назва
Quercus eduardi
Trel., 1922[1]

Опис

У теплих, сухих, відкритих місцях вид росте у вигляді куща заввишки ≈ 1 метр, але в глибокому вологому ґрунті він росте як лісове дерево заввишки 15–20 метрів. Він має округлу, відкриту крону з листопадним листям. Кора чорнувата, шорстка, розбита на квадратні пластини. Гілочки вовнисті, стають злегка запушеними, темно-червоно-коричневі, з численними блідими, непомітними сочевичками. Листки шкірясті, не шорсткі, довгасті або еліптично-зворотно-яйцюваті, іноді довгасто-ланцетні, 3–6 × 1–3 см; верхівка гостра або округла, рідко тупа; основа серцеподібна іноді округла; край злегка загнутий або плоский, рідко цілий або частіше з 2–5 парами зубців у дистальній половині; верх темно-блискуче-зелений, голий або з деякими зірчастими трихомами; низ не такий блискучий, блідий, з густим білуватим запушенням; ніжка листка рожевувата, завдовжки 4–8 мм. Чоловічі сережки завдовжки 2–3 см, містять понад 20 квіток. Жіночі суцвіття 1–2-квіткові. Жолуді дуже дрібні, яйцюваті, парні або до 3, сидячі або майже так, завдовжки 8–10 мм; чашечка охоплює 1/2 горіха[2][3].

Період цвітіння: червень — липень. Період плодоношення: у перший рік у серпні — листопаді[3].

Середовище проживання

Поширення: Мексика (Сакатекас, Веракрус, Агуаскалієнтес, Дуранго, Гуанахуато, Ідальго, Халіско, Мічоакан, Наярит, Нуево-Леон, Керетаро, Сан-Луїс-Потосі, Тамауліпас) на висотах від 1500 до 2700 метрів; росте в сосново-дубовому лісі, дубовому лісі та ксерофільному чагарнику[2].

Використання

Деревина Q. eduardi використовується для опалення, виготовлення інструментів, стовпів для парканів та деревного вугілля[2].

Загрози

Діяльність людей частково або сильно порушила багато областей[2].

Етимологія

Видовим епітетом вшановано британського ботаніка-самоука Едварда Палмера.

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 27.11.2020. (англ.)
  2. Jerome D., Wenzell K., Kenny L. (2018). Quercus eduardi. The IUCN. Процитовано 27.11.2020.
  3. Oaks of the World. Процитовано 27.11.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.