Quercus glabrescens

Quercus glabrescens — вид рослин з родини букових (Fagaceae), поширений у Мексиці.

Quercus glabrescens
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Q. glabrescens
Біноміальна назва
Quercus glabrescens
Benth., 1840[1]

Опис

Це дерево заввишки до 30 метрів[2]. Сіра кора лущиться на квадратні тонкі пластинки. Гілочки ледь запушені, кольору кави, з явними блідо-жовтими сочевицями. Листки опадні, жорсткі, шкірясті, довгасті, зворотно-ланцетні, еліптично-довгасті чи зворотно-яйцюваті, 4–11 × 1.5–5 см; верхівка гостра або тупа; основа округла або серцеподібна, іноді клиноподібна; край товстий, злегка загнутий, зубчастий; верх блискучий темно-зелений, шорсткий, з невеликою кількістю залозистих волосків на середній жилці та сидячих зірчастих; низ блідіший, голий або з нечисленними волосками; ніжка листка запушена, 3–10 мм. Цвітіння: лютий. Чоловічі сережки 20–30-квіткові, 20 мм завдовжки. Жіночі суцвіття 1–3-квіткові, 10–18 мм завдовжки. Жолуді поодинокі або парні, сидячі або на голій 14–30 мм ніжці, яйцюваті, у довжину 16–21 мм, у діаметрі 13–17 мм; чашечка охоплює 1/3 горіха, у діаметрі 10–20 мм; дозрівають у перший рік у вересні — жовтні[3].

Середовище проживання

Поширення: Мексика (Дістрито-Федераль, Ідальго, Веракрус, Тласкала, Керетаро, Пуебла, Оахака, Штат Мехіко). Росте на висотах від 2270 до 3000 метрів. Цей вид трапляється переважно в хмарних лісах, але іноді він присутній у сосновому лісі вологих холодних регіонів[2].

Використання

Цей вид використовується для дров та вугілля[2].

Загрози

Загрозами є сільськогосподарська й тваринницька діяльності, виробництво вугілля; незаконна рубка відбувається навіть у національних парках[2].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 23.12.2020. (англ.)
  2. Jerome D. (2018). Quercus glabrescens. The IUCN. Процитовано 23.12.2020.
  3. Oaks of the World. Процитовано 23.12.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.