Quercus laxa

Quercus laxa — вид рослин з родини букових (Fagaceae), поширений у Мексиці.

Quercus laxa
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Q. laxa
Біноміальна назва
Quercus laxa
Liebm., 1854[1]
Синоніми

Quercus callosa M.Martens ex A.DC.
Quercus xylina Scheidw.

Опис

Дерево листопадне від (3)6 до 10 метрів заввишки[2]. Кора сіра, луската. Гілочки жовтуваті, спочатку густо-вовнисті, потім голі; сочевички помітні лише на другий рік. Листки товсті, зворотно-яйцюваті або довгасті, 6–8 × 3–5 см; верхівка тупа (іноді гостра); основа округла або серцеподібна, іноді асиметрична; край товстий, злегка загнутий, округло-зубчастий або зубчастий на дистальній половині; верх оливково-зелений, злегка грубий, голий або вкритий рідкісними зірчастими і залозистими трихомами; низ блідіший, щільно і стійко вовнистий; ніжка листка завдовжки 7–13 мм, спочатку вовниста, потім ± гола. Цвітіння у травні. Чоловічі сережки 3 см, з численними квітками; жіночі — 5–10 мм завдовжки, з 1–5 квітками. Жолуді від 1 до 8 разом на запушеній ніжці, від яйцюватих до довгастих, завдовжки 15–20 мм; чашечка завширшки менше 2 см, укриває 1/2 горіха; дозрівання того ж року у вересні та жовтні[3].

Середовище проживання

Поширення: Мексика (Дуранго, Гуанахуато, Ідальго, Халіско, Керетаро, Сіналоа); на висотах від 1650 до 3000 метрів[3].

Зростає у відкритих дубових лісах, сосново-дубових лісах, на пасовищах, серед низинної листопадної чагарниково-лісової рослинності[2].

Загрози

Чисельність виду значно зменшилася внаслідок змін у землекористуванні, деградації середовища існування внаслідок діяльності тваринництва і тимчасове землеробство[2].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 29.11.2020. (англ.)
  2. Jerome D. (2018). Quercus xylina. The IUCN. Процитовано 29.11.2020.
  3. Oaks of the World. Процитовано 29.11.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.