Quercus magnoliifolia

Quercus magnoliifolia — вид рослин з родини букових (Fagaceae), поширений на півдні й південному заході Мексики.

Quercus magnoliifolia
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Q. magnoliifolia
Біноміальна назва
Quercus magnoliifolia
Née, 1801[1]

Опис

Це листопадне дерево заввишки від 5 до 25 м, і з діаметром стовбура від 15 до 60 см. Гілочки кавового кольору, голі або майже голі зі зірчастими й короткими залозистими волосками, з блідо-жовтими сочевичками. Листки зворотно-яйцюваті або широко еліптичні, тонкі, плоскі, гнучкі, 8–23 × 5–18 см; верхівка округла або тупа; основа мінлива; край товстий, злегка згорнутий, зубчастий; верх блискучий зелений, голий за винятком зірчастих трихомів і залозистих волосків біля основи серединної жилки; низ сітчастий, жовто вовнистий із залозистих волосків і коротких, сидячих, зірчастих; ніжка листка темно-червона, злегка запушена, 3–10 мм. Цвітіння: лютий. Чоловічі сережки багатоквіткові. Жіночі суцвіття 1–3-квіткові, 5–15 мм. Жолуді яйцюваті, завдовжки 8–17 мм; чашечка в діаметрі 14–20 мм, з великими вузькими вовнистими лусками, охоплює 2/3 горіха; дозрівають у перший рік у червні — липні[2][3].

Середовище проживання

Поширений у Мексиці (Синалоа, Наярит, Морелос, Мічоакан, Мексика, Пуебла, Оахака, Коліма, Герреро, Ідальго, Халіско); росте на висотах від 1700 до 2900 метрів; населяє вологі ліси із сосни, дуба та сосни-дуба, субтропічні чагарникові дубові ліси й порушені місця проживання[2].

Використання

Використовується як дрова, деревне вугілля, ручки для інструментів, лавки, балки. Листя використовували і для виготовлення покрівлі і як корм для свиней[2].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 09.12.2020. (англ.)
  2. Jerome D. (2018). Quercus magnoliifolia. The IUCN. Процитовано 09.12.2020.
  3. Oaks of the World. Процитовано 09.12.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.