Quercus sideroxyla

Quercus sideroxyla — вид рослин з родини букових (Fagaceae), поширений у Мексиці.

Quercus sideroxyla
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Q. sideroxyla
Біноміальна назва
Quercus sideroxyla
Bonpl., 1809[1]
Синоніми

Quercus epileuca Trel.
Quercus incarnata Trel.
Quercus omissa A.DC.

Опис

Дерево до 5–10(20) метрів заввишки[2]; стовбур до 50–100 см у діаметрі. Кора сірувата, густа, борозниста. Гілочки спочатку вовнисті, на другий рік стають голими, рожево-коричневі, з непомітними сочевичками. Листки шорсткі, товсті, від зворотно-ланцетних до довгастих або зворотно-яйцюватих, 4–9 × 1.2–3.7 см; верхівка тупа, іноді гостра; основа від субсерцеподібної до округлої; край злегка загнутий, плоский, верхівково зубчастий; верх сірувато-зелений, тьмяний, голий, за винятком основи середньої жилки, де є трохи трихом; знизу щільний, жовтувато-білий повстяний наліт, із трихом і залозистих волосків; ніжка листка чорнувато- вовниста, 5–8 мм. Період цвітіння: червень — серпень. Тичинкові сережки вовнисті, завдовжки 3–4 см, з понад 20 квітками; маточкові суцвіття 5–10 мм, з 1–2 квітками. Жолуді поодинокі або в парі, сидячі або іноді з ніжкою до 5 мм, яйцюваті, у довжину 10–12 мм; чашечка у діаметрі 8–10 мм, охоплює 1/3–1/2 горіха; дозріває в перший рік між серпнем і вереснем[3].

Середовище проживання

Поширення: Мексика (Тамауліпас, Сонора, Сан-Луїс-Потосі, Наярит, Халіско, Гуанахуато, Коауїла, Чіуауа, Агуаскалієнтес, Нуево-Леон, Сакатекас, Дуранго, Мічоакан). Росте на висотах від 2000 до 3025 метрів в сосново-дубових, дубових та соснових лісах[2].

Використання і загрози

Цей вид експлуатується з 16 століття для отримання дров, деревного вугілля для місцевого використання та для виробництва деревини в лісовій промисловості Мексики[2].

Основні загрози включають втрату середовища проживання, пов'язану зі зміною землекористування у напрямку фермерства та лісового господарства, а в деяких районах і обмежену регенерацію через випас худоби та лісозаготівлі, що відбуваються в регіоні з 20 століття[2].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 03.01.2020. (англ.)
  2. Jerome D. (2018). Quercus sideroxyla. The IUCN. Процитовано 03.01.2020.
  3. Oaks of the World. Процитовано 03.01.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.