Quercus subspathulata

Quercus subspathulata — вид рослин з родини букових (Fagaceae), поширений у Мексиці.

Quercus subspathulata
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Q. subspathulata
Біноміальна назва
Quercus subspathulata
Trel., 1924[1]
Синоніми[1]

Quercus sericea Scheff.
Synaedrys sericea Koidz.

Опис

Це дерево від 4 до 15 метрів заввишки; стовбур від 15 до 46 см у діаметрі[2]. Гілочки без волосся, сірі, з блідо-жовтими сочевичками. Листки опадні, шкірясті, оберненояйцеподібні, лопатеві, 6–16 × 3–12 см; верхівка тупа до округлої; основа вузько округла до серцеподібної, іноді вухоподібна; край товстий, трохи загорнутий, хвилястий, зубчастий; обидві сторони майже голі; верх блискучий блідо-зелений; низ восковий, іноді є кілька залозистих волосків і менше зірчастих трихомів уздовж великих жилок; ніжка листка міцна, гола, 3–5 мм. Жолуді поодинокі або до 3 разом на ніжці змінної довжини, 7–10 мм завдовжки; чашечка вкриває 1/3 і більше горіха; дозрівають першого року[3].

Середовище проживання

Поширення: Мексика (чихуахуа, Сонора, Сіналоа, Дуранго, Наярит, Халіско, Мічоакан). Росте на висотах від 900 до 2200 метрів, у ярах і схилах у складі дубових, сосново-дубових, гірських мезофільних та тропічних широколистяних лісів на глибоких кам'янистих ґрунтах[2][3].

Використання

Використовується як дрова, вугілля, а також для виготовлення стовпів огорожі[2].

Загрози

Вид страждає від трансформації середовища існування внаслідок вирубки та обробітку. Це лісовий вид, який зазнав значних руйнувань свого середовища існування, він погано зібраний і представлений у колекціях[2].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 09.01.2020. (англ.)
  2. Jerome D. (2018). Quercus subspathulata. The IUCN. Процитовано 09.01.2020. (англ.)
  3. Oaks of the World. Процитовано 09.01.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.